SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ataman’dan Obradovic’e taş!

Beko Basketbol Ligi play-off final serisi dördüncü maçında Fenerbahçe Ülker'i 88-82 yenerek durumu 2-2 yapan Galatasaray Liv Hospital'de başantrenör Ergin Ataman, seriyi eşitleyeceklerine hep inandıklarını söyledi.

Güncellenme: 11:08, 17/07/2014
Ataman’dan Obradovic’e taş!

Ataman, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergilediklerini belirterek, “Net bir galibiyet aldık. Seride 2-0 gerideyken, evimizdeki maçları kazanıp durumu 2-2 yapacağımızı söylemiştik. Şimdi oyun kuralları da net bir şekilde uygulanıyor. Rakip sahada yapacağımız serinin 5. maçında da aynı şekilde uygulanacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Fenerbahçe Ülker’i rakip sahada yeneceklerine inandıklarını vurgulayan Ataman, “İnşallah cuma günü oradan galibiyetle dönüp, pazartesi akşamı burada kupayı kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic’in peş peşe aldığı 2 teknik faulle diskalifiye edilmesi ve gelecek maçta takımının başında yer alamayacak olmasıyla ilgili yöneltilen bir soru üzerine Ergin Ataman, şunları söyledi:

“Obradovic tecrübeli hoca. Takımı bugün kötü oynadı. Bunun verdiği gerginlik de normal. Zaten serinin başından beri sürekli bir saha içi gerginlik var. Kolay değil, çok büyük bütçelerle kurulmuş bir takım. THY Avrupa Ligi’nde hedeflerine ulaşamadılar. Biz ise o kulvarda iyi bir dönem geçirdik. Biz ortamı germiyoruz. Herkes benim için ortamı gerdiğimi söylüyor ama ben sadece iddialı konuşuyorum. Saha içinde hiçbir şekilde ortamı gerecek davranışta bulunmuyorum. Hakem yönetimi bugün sonuca etki etmedi. Sadece rakip 4 yabancı oyuncuyla sahada olduğu bir dönemde faul atışı kullandı. Bu konuda şüpheye düştüm ve hakeme danıştım. Obradovic’in tavrına o teknik faulü vermeyecek hakem Avrupa’da yok. Artık kurallar uygulanıyor. Maçın sonucuna etki edecek bir hakem hatası düşünmüyorum. Serinin ilk maçını farklı kazandılar ve oyunun kontrolü onlardaydı. Bizim de sesimiz çıkmadı. Bugün ise üstünlük bizim elimizdeydi.”

Ataman, Obradovic’in McCalebb’e faul yapılan ve basket faul olan pozisyonda teknik faul beklediğinin ve buna sinirlenmesinin normal olup olmadığının sorulması üzerine de “O zaman serinin ikinci maçında verilmeyen bir faul nedeniyle maçı kaybettikten sonra, bu seride takımımın başında yer alamayacağım şekilde tavırlar sergilemem lazımdı” yanıtını verdi.

Öte yandan, Galatasaray Liv Hospital oyuncusu Cenk Akyol ise “Seride durumu 2-2’ye getirdik. İyi mücadele ettik. Mutlaka kazanmamız gerekiyordu. İyi basketbol oynayıp, iyi savunma yaparak galip geldik. Seri zorlu geçiyor. Bir takımın servis kırması gerekiyor ve bizim avantajlı olduğumuzu düşünüyorum. Aynı şekilde oynarsak, rakip sahadaki maçı kazanır, evimizde de şampiyon oluruz” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:34,