SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Portekiz Milli Takımı’nın forvet oyuncusu Vieirinha, sakatlığı nedeniyle takımının 2014 FIFA Dünya Kupası’nda Almanya ile oynayacağı G Grubu ilk maçına yetişip yetişmeyeceği belli olmayan Cristiano Ronaldo için “Antrenmana çıkacak durumdaysa maçta da oynayabilir” dedi.

Vieirinha, FIFA’nın internet sitesinde yer alan açıklamasında, Ronaldo’nun takımla antrenmanlara katılmasının tüm kadroyu sevindirdiğini belirterek, “Herkes Ronaldo’nun takım ve gruptaki şansımız için hem saha içinde hem de saha dışında ne kadar önemli olduğunu biliyor” diye konuştu.

Wolfsburg’ta forma giyen Vieirinha, dizindeki sakatlık yüzünden Portekiz’in yaptığı iki hazırlık maçında da forma giyemeyen yıldız futbolcu Ronaldo ile ilgili ayrıca, “Antrenmana çıkacak durumdaysa maçta da oynayabilir” ifadesini kullandı.

Almanya, Gana ve ABD’nin bulunduğu G Grubu’ndaki en önemli maçlarını, 16 Haziran’da Almanya’ya karşı oynayacaklarını söyleyen Vieirinha, “Almanya’nın ne kadar iyi bir takım olduğunu biliyoruz ama onlara karşı neler yapabileceğimizi de biliyoruz. Takım olarak en önemli maçların, ilk maçlar olduğunun farkındayız. Rakibin ne yapacağına odaklanmak yerine sahaya çıkıp işimizi yapmalıyız” değerlendirmesinde bulundu.

Portekiz, Ronaldo’dan yoksun çıktığı iki hazırlık maçında da iyi bir oyun sergileyemedi. Yunanistan ile golsüz berabere kalan Portekiz, Meksika’yı Fenerbahçeli Bruno Alves’in uzatma dakikalarında kaydettiği golle 1-0 yenmişti.

Milli takım formasıyla çıktığı 110 maçta 49 gol kez fileleri havalandıran Ronaldo, dün takımla çalışmalara başlamıştı.