SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Semih’in yurt dışı hayali

Galatasaraylı futbolcu Semih Kaya, yurt dışında futbol oynama hedefi olduğunu, kulübünün menfaatine olursa yurt dışına gidebileceğini ancak önceliğinin Galatasaray olduğunu söyledi.

Güncellenme: 22:33, 09/06/2014
Semih’in yurt dışı hayali

Semih Kaya, GSTV’ye yaptığı açıklamada, yurt dışında oynama hedefinin alt yapıdan yetişmiş her futbolcuda olması gerektiğini düşündüğünü belirterek, “Benim de hedefim tabii ki var. Kulübümün menfaatine olursa, yurt dışına gitmek isterim ancak her zaman öncelik Galatasaray’dadır” diye konuştu.

Fenerbahçe zaferlerinin kendisini en çok mutlu eden maçlar olduğunu anlatan Semih Kaya, Juventus maçının da hafızasında yer ettiğini kaydetti. Camia olarak iyi yıllar geçirdiklerini ifade eden Semih, iki yıl üst üste şampiyon olduklarını ve birçok kupa kazandıklarını anımsattı.

MANCINI’YE ÖVGÜ

Semih Kaya, Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini’den de övgüyle bahsetti.

“Roberto Mancini inanılmaz karizma bir adam” diyen Semih, “Çok başarılı, tecrübeli, giyiniş tarzı muhteşem, çok iyi bir teknik adam. Bizimle arkadaş gibi, tecrübelerini aktarır, yeri geldiği zaman eleştirir” ifadelerini kullandı.

Takım içinde arkadaşlığın muhteşem olduğunu dile getiren Semih Kaya, Galatasaray’ın Türkiye’nin en iyi, dünyanın da sayılı kulüpleri içerisinde olduğunu kaydetti.

Beşiktaş maçında hakem bir pozisyonda aut kararı verince, topun kendisinden çıktığını ve korner olması gerektiğini söyleyerek, hakeme kararını düzelttiren Semih, bu konuyla ilgili “Beşiktaş maçındaki hareketim, bence fazla büyütüldü. O hareket, zaten normal yapmam gereken bir hareketti. Bu olayın bu kadar büyütülmesi, Türk futbolunun ne kadar kötü bir vaziyette olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

Bu sene şampiyon olamadıkları için taraftarlarından özür dileyen Semih, “Seneye bomba gibi, 4. yıldızı takmış bir Galatasaray görecekler” dedi.