SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mevlüt için kıran kırana pazarlık!

G.Saray, milli golcü Mevlüt Erdinç için St. Etienne’e Dany+2 milyon euro teklif etti. Fransızlar 3.5 milyon euroda diretiyor. Görüşmeler kıran kırana sürüyor.

Güncellenme: 07:34, 09/06/2014
Mevlüt için kıran kırana pazarlık!

AMKSPOR

TFF'nin 5+3 kararı üzerine yerli forvet takviyesi için kolları sıvayan Galatasaray, St. Etienne'de ter döken Mevlüt Erdinç için girişimlere başlamıştı. Mevlüt'ün sarı-kırmızılılara gelmeye sıcak baktığı biliniyor. Fakat milli yıldızın kulübü St. Etienne, “Nuh” diyor “Peygamber” demiyor. Fransızlara önce 2 milyon euro+Dany öğrenildi. Aslan'ın hesabı hem Mevlüt'ü almak hem de Dany gibi istenmeyen bir yabancıdan kurtulmaktı. St. Etienne, daha önce Fransa Ligi'nde oynamış Dany'e sıcak baktı.

CHEDJOU OLMAZ

Fakat yeşil-beyazlılar, 2 milyon euroyu beğenmedi. Cimbom'dan 3.5 milyon euro talep edildi. Görüşmelerin kıran kırana devam ettiği, ancak Mevlüt'ün G.Saray'ı istemesi nedeniyle pazarlık masasında eli güçlü olan tarafın sarı-kırmızılılar olduğu söyleniyor. Diğer yandan St. Etienne'den gelen “2.5 milyon euro+Chedjou'ya Mevlüt'ü veririz” önerisine de G.Saray'ın sıcak bakmadığı bildirildi. Fatih Terim tarafından milli takımın Amerika kampına dahil edilen Mevlüt'ü Fenerbahçe de istiyor.