SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
İnegöl’de Yıldırım dönemi

İnegöl’de Yıldırım dönemi

Spor Toto 2. Lig ekiplerinden İnegölspor, teknik direktör Şaban Yıldırım ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Tesislerde düzenlenen imza töreninde konuşan İnegöl Belediye Başkanı ve kulübün onursal başkanı Alinur Aktaş, 1 Haziran’da kulüp başkanı Eşref Güç ve teknik direktör Şaban Yıldırım ile bir araya geldiklerini, prensip anlaşmasına vardıklarını söyledi.

Bugün de işi resmiyete döktüklerini belirten Aktaş, “Şaban Yıldırım Bursaspor’da uzun yıllar futbol oynamış, kişiliğiyle, duruşuyla da bir çok kişiye örnek olmuş, daha sonra çalıştırdığı kulüplerde de her zaman iyi intibalarla önemli başarılara imza atmış değerli bir isim. İnegölspor gerçekten değerli bir kulüp. 30 yıldır profesyonel liglerde gerçekten yönetsel duruşuyla ve beraberinde yetiştirdiği sporcularıyla, elde ettiği başarılarla örnek olmuş bir kulüp” dedi.

Kulüp Başkanı Eşref Güç ise kısa bir süre önce yapılan kongre sonrası başkanlığa seçildiğini hatırlatarak, “Şimdi icraat zamanı geldi. Arkadaşlarımızla daha önceden Şaban Yıldırım konusunda karar vermiştik. Kendisini zaten yakından takip ediyordum. O da sağolsun bizleri kırmadı. İnegölspor’a uzun vadede hizmet yapmak için hedefleri olduğunu söyledi. Biz de kendisi ile 2 yıllık anlaştık. Kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şaban Yıldırım da tekrar Bursa’da olmaktan dolayı memnun olduğunu vurgulayarak, “Ben her zaman söylüyorum, ‘Bursa benim ikinci vatanım’ diye. İnegölspor bana teklifte bulunduğunda çok cazip geldi. Başarı için gerekli şartlara baktığımızda o şartların burada olduğunu gördük. Gerekli şartların oluşabileceğine dair çok güçlü bir ihtimal oluşturdu. Biz de severek bu görevi kabul ettik” ifadesini kullandı.

Yıldırım, hedeflerinin; İnegölspor’u önce PTT 1. Lig’e ardından da Süper Lige çıkartmak olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Yıldırım ve yardımcıları, kendilerini bordo-beyazlı renklere bağlayan 2 yıllık sözleşmeyi imzaladı.