SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray sıkıntı yaşayabilir

Galatasaray sıkıntı yaşayabilir

UEFA Başkanı Michel Platini, Finansal Fair Play cezası alan kulüplere yeni uyarılarda bulundu.

İngiltere’nin önemli kaynaklarından Daily Mail’in detaylandırdığı habere göre UEFA Başkanlığı’nı yapan Michel Platini, sponsor baskısı yüzünden men cezası veremediği iddia edilen Finansal Fair Play kurallarına uymayan kulüplere kafayı takmış durumda.

Galatasaray’ın da 200 bin Euro “uyarı” cezası aldığı Finansal Fair Play kurallarına uymayan kulüpler arasında bulunan Manchester City ve Paris Saint Germain ise 60 milyon Euro cezaya çarptırılmıştı.

Daily Mail’in iddiasına göre Michel Platini, ceza alan kulüplerin takip eden senede de aynı hatayı tekrarlaması durumunda o takımın Avrupa’dan men edilmesini sağlayacak hamleler planlıyor. Manchester City’nin finansal durumuna özellikle dikkat ettiği fakat PSG’nin buna önem vermediği, hatta daha transfer sezonu başında David Luiz’i 48 milyon Sterlin’e kadrosuna katması yüzünden gelecek sezon sonunda men cezası alabileceğin çok yüksek bir ihtimal olduğu belirtildi.

GALATASARAY SIKINTI YAŞAYABİLİR

Öte yandan Galatasaray’ı da zor günler bekliyor. Bu haberler doğrultusunda transfer hamlelerine dikkat etmek zorunda olacak olan “Cimbom”, Finansal Fair Play kurallarına bir daha uymadığı takdirde Avrupa’dan men cezası alabilir. Fakat yabancı sınırlaması sebebi ile kadrosuna üst düzey bir yerli oyuncu monte etmek isteyen “Aslan”, dengeyi sağlamak için Wesley Sneijder ve Fernando Muslera gibi yıldızlarını elden çıkarmak zorunda kalabilir.

LUIS SUAREZ GENÇ İNGILIZLER’DEN ÇEKINIYOR

JOHNSON: STERLING İNGILTERE’NIN GIZLI YILDIZI  MARCELO: İSPANYA, BREZILYA’YA SAYGI DUYAN BIR TAKIM DESCHAMPS: DEBUCHY’NIN DURUMU BELIRSIZ

CAFU: ALMANYA KESIN FINALE ÇIKAR!

SUAREZ: DÜNYA KUPASI’NI KAÇIRMAYACAĞIM!

FRANSA GOL OLUP YAĞDI: 8-0

PRANDELLI: POGBA DÜNYANIN EN IYISI…

ARDILES: MESSI ARJANTIN’DE DAHA MUTLU

ROBBEN: İSPANYA’YI ANCAK 5-3-2 DURDURUR