SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Avrupa’ya gidecek mi?

F.Bahçe yönetimi, hem AYM'den hem de 13. ACM'den gelecek haberleri bekliyor. Yöneticiler, dosyanın tamamının yeniden yargılama kapsamına alınması halinde Şampiyonlar Ligi'ne gideceklerine inanıyor!

Güncellenme: 11:59, 09/06/2014
F.Bahçe Avrupa’ya gidecek mi?

Fenerbahçe camiası, ‘Yeniden yargılama’ talepli Savcı mütalaası sonrası, mahkemelere kilitlendi. Bir taraftan, bu mütalaa sonrası 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin vereceği karar, diğer yandan Anayasa Mahkemesi’ne yapılan bireysel başvuruların sonuçları bekleniyor.

13. ACM’nin savcı mütalaasının ardından karar vermek için herhangi bir süre kısıtlaması yok. Hakim heyeti, isterse dosyayı bekletebilir. Ancak, genellikle bu tip davalardaki kararlar hızlı bir şekilde çıkıyor. Kararla ilgili, çeşitli ihtimaller, avukatlarca dile getiriliyor. Dosyanın tümden yeniden yargılama kapsamına alınması düşük ihtimal! Savcı mütalaasında bulunan bölümlerin ayrılıp yeniden görülmesi en yüksek olasılık olarak gösteriliyor.

HER ŞEY SİL BAŞTAN OLUR

Anayasa Mahkemesi’nde de sıra Fenerbahçe dosyasına geldi. Mahkemenin bireysel başvurularla ilgili kararını bu hafta içerisinde vereceği ifade edildi. AYM’nin de bununla ilgili kararını Perşembe günü açıklaması bekleniyor. Peki tüm dosyaya yeniden yargılama kararı çıkarsa, neler olacak? Öncelikle, 3 Temmuz 2011’de başlayan operasyonlarda alınan tüm cezalar iptal olacak.

Deliller, iddianame, ifadeler, savunmalar yeniden alınacak. Duruşmalar yeniden yapılacak. Kısaca her şeye sil baştan başlanacak. Fenerbahçe’nin en büyük umudu ise ‘tapelerin delil sayılmaması’ yönündeki atılan adımlar. Şayet bu yönde bir görüş bildirilirse, sarı-lacivertli kulüp yeniden yargılamadan oldukça umutlu.

UEFA BOYUTU DA DEĞİŞİR

Fenerbahçeli yönetici ve hukukçular ise suskunluğunu koruyor. Basına bu konuyla ilgili görüş vermek istemeyen kulüp yetkilileri, yeniden yargılamanın UEFA boyutunu da değiştireceğine inanıyor. Yöneticiler, “Şayet dosyanın tamamı yeniden yargılama kapsamına alınırsa, bu sene Şampiyonlar Ligi’ne biz gideriz” diyorlar

Sabah

LUIS SUAREZ GENÇ İNGILIZLER’DEN ÇEKINIYOR

JOHNSON: STERLING İNGILTERE’NIN GIZLI YILDIZI  MARCELO: İSPANYA, BREZILYA’YA SAYGI DUYAN BIR TAKIM DESCHAMPS: DEBUCHY’NIN DURUMU BELIRSIZ

CAFU: ALMANYA KESIN FINALE ÇIKAR!

SUAREZ: DÜNYA KUPASI’NI KAÇIRMAYACAĞIM!

FRANSA GOL OLUP YAĞDI: 8-0

PRANDELLI: POGBA DÜNYANIN EN IYISI…

ARDILES: MESSI ARJANTIN’DE DAHA MUTLU

ROBBEN: İSPANYA’YI ANCAK 5-3-2 DURDURUR

 

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:11:26,