SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Eskişehirspor’dan transfer

Eskişehirspor’dan transfer

Eskişehirspor Kulübü Teknik Asbaşkanı Akman: "Altay'da yetişen genç futbolcu Ali Şaşal Vural ile sözleşme imzalayacağız" dedi.

Eskişehirspor Kulübü Teknik Asbaşkanı Mehmet Akman, Altay’da forma giyen Ali Şaşal Vural (23) ile sözleşme imzalayacaklarını bildirdi.

Akman, gazetecilere yaptığı açıklamada, sadece bugünün değil, geleceğin Eskişehirspor’unu yapılandırmak amacıyla transfer politikası geliştirdiklerini söyledi.

Bu yıl transfer için yaklaşık 150 oyuncuyu gözden geçirdiklerini ifade eden Akman, şöyle konuştu:

“Şu anda bu sayı her bölge için 2-3 futbolcuya indirildi. Bizim mevcut yapımızdaki futbolculara da ciddi talep var. Takımımızın yüzde 80’ine İstanbul ve yurtdışı takımlarından talep var. Onların boşluğunu doldurmak için de hazırlıklarımızı yaptık. Takımımız kampa yüzde 70-80 oranında tamam halde gidecek. Altay’da yetişen genç futbolcu Ali Şaşal Vural ile sözleşme imzalayacağız. Geçen yıl bu oyuncuya talip olduğumuzda bizden 2 milyon Avro bonservis istediler. Şu anda bedelsiz olarak kulübümüze kazandırdık. Kulübün her kuruşunu düşünüyoruz. Altyapımızdan 15’e yakın genç futbolcumuzu hazırlık kampına katacağız. Bunların 7-8’i gelecek 2 yıl içinde Eskişehirspor’da forma giyecek.”