SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arjantin ile 1978 Dünya Kupası’nda zafere uzanan efsanevi futbolculardan Ossie Ardiles, Barcelonalı Lionel Messi’nin milli forma altında çok daha mutlu olduğunu düşünüyor.

2013-14 sezonunu kulüpler seviyesinde kupasız kapatan Arjantinli golcü hakkında Times of India’ya konuşan efsane isim, “Çok iyi bir kadromuz var ve üstelik dünyanın en iyi futbolcusu Lionel Messi de bizimle. Bu turnuvaya pozitif bakmak için her sebebimiz var.” ifadelerini kullandı.

61 yaşındaki futbol emekçisi, “Tabii ki herkesin gözü kaptanımız Messi’de olacak. 2010 Dünya Kupası’nda Barcelona’da döktürürken Arjantin için çok kötü oynamıştı. Şimdi ise işler tersine döndü. Barcelona için bu sezon çok faydalı olamadı, ancak Arjantin’i neredeyse tek başına turnuvaya taşıdı. Herkesten fazla gol attı.” diye konuştu.

Messi’ye güvendiklerini de sözlerine ekleyen Ardiles, “Bu turnuvayı kazanmamız için onun en iyi formunda olması lazım ve o bunu başarabilecek kapasitede. Zaten bu sebeple Sabella da ona güven aşılıyor ve onun istediği mevkide oynamasına izin veriyor. Artık Arjantin’de Barcelona’da olduğundan daha mutlu gözüküyor.” dedi.

Messili Arjantin, şu ana kadar Dünya Kupaları’nda final bile oynayamadı.