SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alex’in Kocaman egosu

9 Haziran 2014

Fenerbahçe’nin kaptan-ı deryası… Türkiye’nin kadife ayaklı prensi! Tüm taraftarların sevgilisi. Heykeli dikilen adam… Alexandro de Souza. Türkiye’ye ayak bastı…

Gelir gelmez sarı-lacivertli renklerin peşinden gitti. Soluğu Ülker Sports Arena’daki derbide aldı. Forma imzalamaktan yerinde duramadı.

ALEX’TEN KOCAMAN ÖZELEŞTİRİSİ

Kaptan Aykut Kocaman’la arasında yaşanan problemleri % 100 Futbol programında şu sözlerle dile getirdi:

“Kimseye kırgın değilim, Aykut hocayı desteklemediğim düşünülüyor ama öyle değil. Onun kafasındaki fikirleri gerçekleştirebileceği bir takımı tekrardan çalıştırmasını temenni ediyorum. Aykut hoca ile aramızdaki sorunu kendi aramızda halletmeliydik, o belki de ben hatalıydım. İletişim sorunu yaşadık, birbirimize karşı kopuktuk. İletişimimizde engeller vardı. Yaşanan sorunlar, ilişkimizi kopma noktasına getirdi.

“DÜŞMANLIK YOK…”

Aykut hoca da çözümü beni takımda istememekte buldu ve ben bunu kabul etmedim, Aziz Yıldırım'a gittim. Başkanın da karar alması gerekiyordu ve kontratımı sonlandırdı. İkisi de hayatlarında başarılı olurlar. Sıkıntıları varsa çözebilirler. Ben şuanda ayrıldım ama kötü duygular beslemiyorum. Bir düşmanlık ya da sevmemezlik kesinlikle yok. Umarım hem Aykut Kocaman hem de Aziz Yıldırım hedeflerini başarabilirler.”

YANAL OLSAYDI ALEX KALIR MIYDI?

Peki, Aykut Kocaman başarısız mıydı? Hayır! Alex’le yaşadığı bu olmamışlık Aykut Kocaman’ın çok sert ve haksız eleştiriler almasına sebep oldu. Fenerbahçe gibi magazinsel bir takımı çalıştırmanın zor bir iş olduğunu düşünüyorum. Ortada tek bir yanlış var, o da Alex’in gönderiliş biçimi. O dönem Fenerbahçe’nin başında Ersun Yanal olsaydı Alex kalır mıydı? Ersun hocanın kafasındaki oyun tarzı ve Fenerbahçe’nin mevcut Avrupa kupalarına katılamaması bu dediklerimi ortak bir noktada topluyor.

YANAL VE KOCAMAN ARASINDAKİ FARKLAR

Ersun Yanal: Takım elbise giyer. Golü heyecanlı bir şekilde yaşar. Hücum oyununu sever. Teknolojiye hakimdir.

Aykut Kocaman: Eşofman giyer. Golde gökyünüze bakmakla yetinir! Koşan bir takım onu mutlu eder… Orta sahayı kalabalık tutar.

EGO SAVAŞLARI DEVAM EDİYOR…

Yaşayan efsane kitap yazmaya karar verdiğini söyledi; ama Aykut Kocaman bu kitapta yer almak istememiş. Aziz Yıldırım’ın da yaşadığı zorlu süreç ve Alex’le görüşmemesi sıkıntıların devam ettiğinin göstergesi. Ufakta olsa ego savaşları devam ediyor… Ümit ediyorum ki, bu olay tatlıya bağlanır. Kırgınlıklar son bulur. Alex’in attığı bu adım kapanan dostluk kapısını yeniden açar.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek