SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Portekiz’de düzenlenen 2014 FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) 17 Yaş Altı Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası Kıta Elemeleri, sona erdi.

Türkiye’den bir erkek ve bir bayan takımının mücadele ettiği organizasyonun üçüncü ve son gününde klasman maçları yapıldı.

Mehmet Yıldız ve Tomas Önder ikilisinden oluşan 17 Yaş Altı Erkek Plaj Voleybolu Milli Takımı, Letonyalı ikili Rihards Lazdins-Atvars Ozolins’i 21-15 ve 21-13’lük setlerle 2-0 yenerek turnuvayı 11. tamamladı ve 2014 FIVB 17 Yaş Altı Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’nın eleme tablosuna katılmaya hak kazandı.

Dünya şampiyonasına katılma şansını daha önce yitiren Duygu Nur Doğan-Pelin Ilgın ikilisinden oluşan bayan milli takımı, İsrailli ikili Michal Barannik-Shachar Nelken’i 21-7 ve 21-8’lik setlerle yenerek 13’üncü oldu.

Meksika’da 15-20 Temmuz’da düzenlenecek 2014 FIVB 17 Yaş Altı Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’na direkt katılma hakkı elde eden takımlar şunlar:

Erkekler: Yves Haussener-Florian Breer (İsviçre), Marc Darrieux-Timothee Platre (Fransa), Vasilii Ivanov-Alexey Trokhan (Rusya), Oscar Jimenez Gutierrez-Alejandro Huerta Pastor (İspanya), Joao Jardim-Joao Almeida (Portekiz), Nikita Artamonov-Mees Blom (Hollanda)

Bayanlar: Natalie Honzovicova-Tereza Pluharova (Çek Cumhuriyeti), Elizaveta Zayonchkovskaya- Yulia Smirnova (Rusya), Nika Daalderop-Susanne Kos (Hollanda), Beatriz Lacerda-Margarida Vasques (Portekiz), Coralie Viale-Ines Ben Jaddi (Fransa), Reka Orsi Toth-Silvia D’Este (İtalya)