SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sporcu sağlığı sempozyumu başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle organize edilecek "2. Ulusal Sporcu Sağlığı ve Doping Sempozyumu", 11 Haziran'da Hacettepe Üniversitesinde yapılacak.

Güncellenme: 15:18, 11/06/2014
Sporcu sağlığı sempozyumu başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle organize edilecek “2. Ulusal Sporcu Sağlığı ve Doping Sempozyumu”, 11 Haziran’da Hacettepe Üniversitesinde yapılacak.

“2020 Olimpiyatları öncesinde tüm federasyonlar dopinge karşı el ele” sloganıyla düzenlenecek sempozyumda, TBMM Doping Araştırma Komisyonu taslak raporu değerlendirilecek.

Dopingin her yönüyle tartışılacağı toplantıda, Hacettepe Üniversitesi bünyesinde hizmet veren Türkiye Doping Merkezinin akreditasyonu konusu da konuşulacak.

Sempozyumda, TBMM Dopingle Mücadele Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Osman Aşkın Bak, Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu Başkanı Hasan Gerçeker, Hacettepe Ezcacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Gümüşel, Türkiye Doping Kontrol Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Başaran ve Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar gibi isimler konferanslar verecek.

Dopingin hukuksal boyutu, sporcunun psikoloji ve sağlığına etkisi ile basının doping olayına bakışı konulu sunumların da izlenebileceği sempozyum, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Üniversite Kültür Merkezi M Salonu’nda yapılacak sempozyum, gün boyu sürecek ve halka açık olacak.

Yayınlanma Tarihi:20:06,