SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Milli Takımı’nın eski yıldızlarından Michael Owen, Dünya Kupası’nda Arjantin’i bir adım önde gördüğünü söyledi. Owen, Güney Amerika ekibinin yıldızı Messi’nin, takımını şampiyonluğa ulaştıracağına inandığını söyledi.

4 kez yılın futbolcusu ödülünü kazanan ve Barcelona ile birçok kupa kazanmasına rağmen, benzer başarıları milli takıma yansıtamayan Lionel Messinin zamanının geldiğini söyleyen Owen şunları söyledi:

Arjantin’in muhteşem oyuncuları var. Di Maria, Messi, Higuain, Aguero dünya çapında futbolcular. Brezilyanın bir sonraki favori olduğunu düşünüyorum. Kendi evlerine oynuyorlar ama artık bu turnuvada Messi’nin parlayacağını düşünüyorum.

Bazı insanlar Dünya Kupasını kazanamayan bir futbolcunun tüm zamanların en iyi futbolcusu olamayacağını söylüyor. Ama Messi’nin bu turnuvada en iyisini yapacağına eminim. Bence şu an dünyanın en iyi iki futbolcusundan biri.”

İngiltere Milli Takımı ile 89 maça çıkan Owen, 40 gol kaydetmişti. Bu gollerden en ünlüsünü de henüz 18 yaşındayeken Fransa’da düzenlenen Dünya Kupası’nda Arjantin’e atmıştı.