SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçtiğimiz sezon kavga ettikleri gerekçesiyle kadro dışı bırakılan Sezer Öztürk ve İbrahim Toraman’ın af beklentileri, Beşiktaş Sportif Direktörü Önder Özen’in açıklamaları ile bir anda son bulmuştu. Teknik Direktör Slaven Bilic’in “Cezalarını çektiler. Performanslarına göre değerlendirme yapacağım” demesine rağmen Özen’in “Kadroda yoklar” açıklaması ile şaşkına dönen Sezer, NTV Spor’a konuştu.

Önder Özen’i sert bir dille eleştiren Sezer “Biz son 1 ayda İbrahim ile beraber maç mı yaptık da Bilic performansımıza bakıp karar verdi. Bize kesin bir şey söylesinler. Önder Özen kalitemizin yetersiz olduğunu ifade etmiş. Bizim kalitemiz hakkındaki belirlemeyi Önder Özen yapamaz. Benim kariyerim ortada. Fenerbahçe'ye yerli Alex olarak gittim. Orada sakatlık yaşamadığım dönemde neler yapacağımı gösterdim. Önder Özen benim kalitemi konuşamaz” dedi.

“YALNIZ BIRAKILDIK”

İbrahim Toraman ve kendisinin yalnız bırakıldığını savunan Sezer “Biz İbrahim ile bir olay yaşadık ve sonra konuyu kapattık. O dönem çok ağır ceza aldık. Süresiz kadro dışı bırakıldık. Ama biz barda vurulmadık. Milli takım kampında arkadaşımızın ağzına silah sokmadık. Önder Özen bizi görmezden gelirken, bu olaylarla adı anılan futbolcunun avukatlığını yaptı, ona kefil oldu. Bizimle ne derdi var bilmiyorum. Şahsi egolarını tatmin etmek için böyle davrandığını düşünüyorum. Ceza almadan önce de Özen sahaya çıkmamamız için elinden geleni yaptı. Hazırlık maçlarında bile çok az şans verildi” şeklinde konuştu.

“AÇIK AÇIK SÖYLESİNLER”

Gelecek sezon ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Sezer, “Bizi takımda istemiyorlarsa çıksın söylesinler. Odasına girdiğimizde konuşurken yüzümüze bakamayanlar, basın aracılığı ile bize mesaj yollamasınlar. Ben ne yapacağımı, kime inanacağımı bilmiyorum. Başkanımız kampa gideceğimi söyledi. Şimdi Önder Özen yoklar diyor. Ben tekrar başkanımıza bize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra eğer düşünülmüyorsak açık açık söylesinler, biz de kararımızı verelim” diyerek konuşmasını tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:17:00,