SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Obradovic: “Büyük sıkıntı yaşadık”

Obradovic: “Büyük sıkıntı yaşadık”

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic, Galatasaray Liv Hospital'a 73-64 mağlup oldukları play-off final serisinin 3. maçında büyük sıkıntılar yaşadıklarını söyledi.

Obradovic, maçın ardından yaptığı açıklamada, rakipleri karşısında son periyotta istedikleri sayıları bulamadıklarını belirterek, “Bu maça uygun bir savunma yapamadık” dedi.

Kendileri için zor bir mücadelenin geride kaldığını vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, “Birçok problem yaşadık. Uzunlarımızdan Zoric ve Oğuz Savaş, çok çabuk faul problemi yaşadı. Bu koşullar altında farklı bir yol bulmaya çalıştık. Alışık olmadığımız bir düzende oynadık. Oyuncularım açısından memnunum, gerçekten savaştılar. Her maç sonunda yaptığımız gibi analiz yapıp, hatalarımıza bakacağız. Galatasaray Liv Hospital’ı tebrik ediyorum ama avantaj hala bizde” diye konuştu.

Fenerbahçe Ülkerli oyuncu Melih Mahmutoğlu ise rakiplerinin kendilerinden iyi oynadığına işaret ederek, “2-1 önde olan taraf biziz. Biz, daha iyi takımız. Toparlanarak, bu maçta yaptığımız hataları tekrarlamayıp 4. maçı kazanmak istiyoruz. Sahamızdaki karşılaşmayı da kazanarak şampiyonluğa ulaşmayı amaçlıyoruz” ifadesini kullandı.