SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray-Fenerbahçe Kadın Basketbol finalinde yaşanan olaylar üzerine maç öncesinde Abdi İpekçi Salonunda tedbirler en üst seviyede alındı.

Bu kez diğer maçın aksine Fenerbahçe yöneticilerine 204 numaralı tribünü değil hemen Protokol Tribününün yanında 104 numaralı bloğu tahsis eden Galatasaray Yönetimi Emniyet ile ortak çalışması sonucu misafir takım idarecilerin güvenliği adına önlemleri had safhaya çıkardı.

Fenerbahçeli yöneticilerin oturacağı 104 numaralı bloğa tel ağ çekildi. Bu tribünün Galatasaray taraftarına olan cephesine uzun bir tel ağ örüldü Aynı zamanda nerede ise 1 yöneticiye birçok polisin düşeceği şekilde tribünün her iki tarafında birçok polis Fenerbahçeli yöneticilerin etrafında oturup olası olayları önleyecek.

HAKEMLERE UFAK ÇAPLI SALDIRI

ABDİ İpekçi Arena’daki Galatasaray-Fenerbahçe final serisinin üçüncü maçının öncesinde karşılaşmanın hakemlerine salon girişinde ufak çaplı bir saldırı oldu. Hakemlerden Emin Moğulkoç ile Zafer Yılmaz Abdi İpekçi Arena’nın dış kapısından içeri girerken bir grup taraftar hakemlere patlayıcı madde ile su şişeleri fırlattı. Araya emniyet güçlerinin girmesiyle olay büyümeden önlendi.

Yayınlanma Tarihi:18:44,