SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Hem İspanya hem de Brezilya pasaportu bulunan Atletico Madrid’in golcüsü Diego Costa, İspanya Milli Takımı’nı seçmesinin ardındaki gerçeği açıkladı.

Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Luis Felipe Scolari’den beklediği ilgiyi göremediğini belirten Costa “Beni hiç aramadı. Brezilya Milli Takımı’nda oynamak isteyip istemediğimi sormadı. Tek görüşmeyi İspanya Milli Takımı’nın Teknik Direktörü Vicente Del Bosque ile yaptım. Beni İspanya Milli Takımı’nda görmeyi çok istediğini söyledi. Bu ilgi nedeniyle seçimimi İspanya’dan yana kullandım” dedi.

İspanyol basınında çıkan Scolari’nin kendisini aradığı şeklinde çıkan haberleri yalanlayan Costa “Bu haberler doğru değil. Kendisi ile kesinlikle görüşmedim. Brezilya’da doğmuş bir futbolcuyum. Bunu hiçbir şey değiştiremez. Ülkemi de çok seviyorum. Bu nedenle Scolari ile görüşmüş olsam Brezilya’yı seçebilirdim. Ancak artık İspanya Milli Takımı için ter döküyorum. İspanya ile Dünya Kupası’nı kaldırmak en büyük hayalim” şeklinde konuştu.

TEK SORUNU KORKU

Sakatlığının geçmek üzere olduğunu söyleyen Costa “Maç esnasında yeniden sakatlanmaktan korkuyorum. Bunu da oynayarak üzerimden atacağım. Fiziksel olarak bir sıkıntım yok. Her geçen gün daha iyiye gidiyorum. Tek sorunum sakatlanma korkusu. Bu psikolojiyi de üzerimden en kısa zamanda atacağım” açıklamasında bulundu.

İsminin Chelsea ile anılmasına değinen Costa “Chelsea’nin benimle ilgilendiğini biliyorum. Öncelikle Atletico Madrid’de kalmak isterim ancak şartlar ne gerektirir bilinmez. Kulübüme katkım olacaksa Chelsea’ye transfer olabilirim” diyerek açık kapı bıraktı.