SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Cimnastik şampiyonası sona erdi

Cimnastik şampiyonası sona erdi

Türkiye Ritmik Cimnastik 2'nci Etap Küçükler-Yıldızlar Kulüpler Şampiyonası sona erdi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu’nca Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen Türkiye Ritmik Cimnastik 2’nci Etap Küçükler-Yıldızlar Kulüpler Şampiyonası’na 25 kulüp katıldı.

Ritmik Cimnastik Teknik Kurul Başkanı Yasemin Şengelen, küçükler ve yıldızların ikinci etap yarışmalarını yaptıklarını belirterek, ilk etabı Edirne’de tamamladıklarını anlattı.

Şampiyonaya İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Bolu, Edirne ve Sakarya’dan küçüklerde 117, yıldızlarda 54 sporcu katıldığını kaydeden Şengelen, “Geleceğe yatırım olarak küçüklere hizmet edebilmek ve onları bir araya getirebilmek için çalışıyoruz. Bu yönden şampiyonların gelecek ve milli takım için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Türkiye Şampiyonası’nı kasımda Sakarya’da yapacağız” diye konuştu.

Şengelen, Sakarya’da bulunmaktan mutlu olduklarını vurgulayarak, “Sakarya’da iki yılda ciddi anlamda ritmik cimnastiğe yatırım var. Burada yarışmayı yapmamızın nedenlerinden biri de Sakarya’ya bu konuda destek vermek, halkın bu sporu daha iyi tanıyabilmesidir” ifadesini kullandı.