SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İtalya Milli Takımı ve Juventus’un başarılı kalecisi Gianluigi Buffon, seri penaltı atışlarının kendisini her zaman tedirgin ettiğini söyledi.

Dünya Kupası grup maçlarında karşılaşacakları İngiltere’yi Euro 2012’de penaltı atışları ile eleyen İtalya’da, Ashley Cole’un penaltısını kurtararak takımını yarı finale taşıyan Buffon, o kurtarışını asla unutamayacağını ifade etti.

Four Four Two’ya konuşan Buffon “Herkes benim penaltı atışlarında rahat bir görüntüm olduğunu söylüyor. Özellikle seri penaltı atışları sırasında büyük stres yaşıyorum. Uzun yıllardır kalecilik yapsam da bu gerginliğimi bir türlü yenemedim. Umarım Dünya Kupası sırasında çok fazla seri penaltı atışları ile karşılaşmam” diyerek en büyük korkusunu itiraf etti.

Penaltı atışlarında şanların eşit olduğunu belirten tecrübeli kaleci “Karşılama penaltılara kaldığında yüzde 50 kazanma, yüzde 50 de kaybetme şansınız var. Seri penaltı atışları sırasında bir ya da iki vuruşu kurtarması beklenen bir Bu da beni geriyor” şeklinde konuştu.