SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş’ta flaş Almeida kararı

Beşiktaş’ta flaş Almeida kararı

Demba Ba, Gomis Diouf ve Cisse gibi golcülerin faturasından korkan Beşiktaş Yönetimi'ndeki bazı isimler, Hugo Almeida'nın takımda kalmasını istedi.

Forvet transferinde istediği mali kriterlerde bir oyuncu bulamayan Beşiktaş Yönetimi’nde bazı yöneticiler Başkan Fikret Orman’a ilginç bir öneride bulundu. İngiltere temaslarında Demba Ba’nın transferinde, ödenecek yıllık ücret konusunda sıkıntılar yaşayan Orman’a, Hugo Almeida’nın takımda kalmasını önerdi.

Beşiktaş’ın daha önce teklif ettiği yıllık 2.5 milyon euroyu kabul etmediği için transfer görüşmelerini Dünya Kupası sonrasına bırakan Portekizli oyuncuyu isteyen yöneticiler, böylesine bir hamlenin mali açıdan transferde Beşiktaş’a nefes aldıracağını belirttiler. Demba Ba, Gomis Diouf ve Cisse gibi daha önce ilgilenilen golcülerin pahalı olduklarını dile getiren siyah-beyazlılar, Almeida ile bir kez daha görüşülmesi gerektiğinin altını çizerek, onun da diğer golcüler gibi çok para istemesi durumunda vazgeçilmesi gerektiğini söylediler.

ORMAN İSTEMİYOR

Başkan Fikret Orman, Hugo Almeida’yı takımda kalmasını istemezken, Portekizli ile ilgili kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini düşünen yöneticiler ise, Dünya Kupası sonuna kadar golcü bulunamaması durumunda, Almeida seçeneğini masaya yatırmaya çalışacak.

Öte yandan Portekizli oyuncunun takımda kalması halinde, forvet transferi için ayrılan bonservis bedeli; orta saha, stoper ve yabancı kanat transferine dağıtılacak. Yeni sezonda orta sahayı çok güçlü tutmak isteyen ve bu nedenle transfer bütçesinin en önemli kısmını bu bölgeye ayıran Beşiktaş Yönetimi, orta sahadaki oyuncular için kısıtlama yapmayacak.

Milliyet