SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş’a yüksek miktarda sıcak para!

Beşiktaş’a yüksek miktarda sıcak para!

Projeyi 2. Başkan Ahmet Nur Çebi yürüttü ve Vodafone’la yapılan sponsorluk anlaşması teminat gösterildi. Gelecek hafta yapılacak toplantıda imza atılırsa yönetim ‘oh’ çekecek.

Madddi anlamda büyük sıkıntı içinde bulunan Beşiktaş, 125 milyon dolarlık kredi başvurusuna onay bekliyor… Sezonun da bitmesiyle tüm gelir muslukları neredeyse kapanan siyah-beyazlı kulüp bu krediyi ‘kurtuluş' olarak görüyor…

Tüm projeyi ikinci başkan Ahmet Nur Çebi yürüttü. Haftalar süren çalışmalar sonunda tüm prosedürler yerine getirildi, başvuru dosyası hazırlandı ve Denizbank'a iletildi.

Rus Sberbank'ın satın aldığı Denizbank'ın gelecek hafta Rusya'da yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında bu dosya bankanın üst düzey Türk yöneticileri tarafından masaya konulacak. Eğer onay imzası atılırsa Beşiktaş derin bir ‘oh' çekecek.

Siyah-beyazlı kulüp 125 milyon dolara karşılık olarak Vodafone ile yaptığı stat ve forma göğüs reklamını kapsayan toplam 145 milyon dolarlık sponsorluk anlaşmasını teminat olarak gösterdi.

45 MiLYON DOLARI ESKi BORCA GİDECEK!

Kredi başvurusu onaylanır ve siyah-beyazlılar bu parayı alırsa 45 milyon dolarla daha önce içinde Denizbank'ın da olduğu konsorsiyumdan alınan kredinin borcu kapatılacak. Kalan 80 milyon doların büyük bölümü yapım çalışmaları devam eden Vodafone Arena için kullanılacak.

Vatan