SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beckham’ın güveni tam

Beckham’ın güveni tam

Eski İngiliz futbolcu David Beckham, Dünya Kupası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Roy Hodgson’ın Dünya Kupası kadrosuna 19 yaşındaki Raheem Sterling, 20 yaşındaki Ross Barkley ve Alex Oxlade Chamberlain ile 22 yaşındaki Jack Wilshere’ı dahil etmesi ülkede tartışma konusu olmuştu. Bir dönem İngiltere Milli Takımı’nın değişmez isimlerinden biri olan eski futbolcu David Beckham da bu tartışmalara katılan isimlerden biri oldu.

Teknik Direktör Hodgson’ın, kadroyu gençleştirmesini olumlu karşılayan Beckham “Çoğu kişi İngiltere’nin kadrosundaki genç isimler hakkında endişe duyuyor. Böyle büyük bir turnuva için yeterli tecrübeye sahip olmadıklarına inanıyor. Ancak benim gençlere güvenim tam. Kulüp takımlarında üst düzey maçlar oynuyorlar. Dünyanın en zorlu ve büyük liglerinde forma giyiyorlar. Milli takıma da büyük katkı yapacaklardır” dedi.

BBC’ye konuşan Beckham “Onların genç çocuklar olduğunu kabul etmeliyiz. Böyle turnuvalarda sahaya biraz gergin ve heyecanlı çıkacaklardır. Ancak kadroda Steven Gerrard ve Frank Lampard gibi onlara yol gösterecek ve rahatlatacak isimler de yer alıyor. Genç futbolcuların örnek aldıkları böyle iki büyük isimler aynı takımda yer almaları onlar için büyük şans” şeklinde konuştu.