SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bakan’dan tebrik mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, judo, karate ve atletizm branşlarında çeşitli başarılara imza atan milli sporcular için tebrik mesajı yayımladı.

Güncellenme: 16:09, 08/06/2014
Bakan’dan tebrik mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, judo, karate ve atletizm branşlarında çeşitli başarılara imza atan milli sporcular için tebrik mesajı yayımladı.

Kılıç, Gençler Balkan Judo Şampiyonası’nda 13 madalya kazanarak şampiyonaya iyi bir başlangıç yapan milli sporcular, Avrupa 10 bin metre kupasında şampiyon olan Erkek Atletizm Milli Takımı ve Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası’nda madalya kazanan karateciler için yayımladığı mesajda, başarılarda emeği geçenleri tebrik ederek, ülke sporundaki başarıların daimi olmasını diledi.

Bakan Kılıç, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gençler Balkan Judo Şampiyonası’nın açılış gününde 3’ü altın olmak üzere toplam 13 madalya kazanarak iyi bir başlangıç yapan milli judocularımızın, şampiyonanın ikinci gününde de başarılar elde edeceğine inanıyorum. Avrupa 10 bin metre kupasında ülkemizi temsil eden millilerimizden gelen şampiyonluk haberi bizi oldukça mutlu etti. Aynı zamanda kulüpler bazında geçekleştirilen ve 119 kulübün katılım gösterdiği Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası’nda 4 altın, 1 gümüş ve 7 bronz madalya kazanarak, Türk bayrağını dalgalandıran sporcularımızın başarısı da bize haklı bir gurur yaşattı. Bu organizasyona ülkemizin başarıyla ev sahipliği yapmış olması yüzümüzü güldüren diğer bir husus oldu. Gerek milli takımlarda gerekse kulüpler bazında elde ettiğimiz uluslararası başarıları bizlere yaşatan sporcularımızı ve başarıda emeği geçenleri tebrik eder, ülkemiz sporundaki başarıların daimi olmasını dilerim.”