SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ataman F.Bahçelileri çok kızdıracak!

Ataman F.Bahçelileri çok kızdıracak!

Derbinin ardından açıklamalarda bulunan Ergin Ataman açıklamalarda bulunan Ataman, Fenerbahçe'den daha iyi takım olduklarını söyledi.

Sarı-kırmızılı takım, deplasmandaki ilk iki maçı mağlup tamamlayıp 2-0 geriye düştüğü serinin 3. karşılaşmasında, taraftarlarının desteğiyle önemli bir galibiyete imza atarak durumu 2-1’e getirdi ve şampiyonluk iddiasını sürdürdü.

Zorlu maçın ardından basın toplantsına katılan Ergin Ataman şampiyon biz olacağız dedi.Ergin Ataman ” Öncelikle şunu söylemeliyim ki bir kez daha Fenerbahçe Ülker’den daha iyi takım olduğumuzu gösterdik. Şartlar normal olsaydı, ikinci maçın son üç dakikası normal oyun kuralları gereğince yönetilseydi seride 2-1 geride olan takımın koçu olarak değil, 2-1 önde olan takımın koçu olarak konuşuyor olurdum. Olsun biz seriyi 2-2 yapıp şampiyon olacağız. Doğru şeyleri yapan, hücumda topu paylaştık. Nemanja Bjelica’nın beş numara olduğu beş dışarda olan oyuncuyla geri geldiler. Alışık olmadığımız bir oyundu. Ancak onun da çözümünü ürettik. Carlos 4 sayı üretse de diğer oyuncularımızdan çok katkı aldık. Ender ve Cenk önemli işler yaptı. Pops enerji kattı. Takım olduğumuzu gösterdik. Daha iyi takımız, daha iyi mücadele ettik. Seyirci müthiş destek verdi. Onlara teşekkür ediyorum. Son sözüm de aramızda bulunan saha komiserine. Kendisi ilk maçında komiseriydi. Fenerbahçe Ülker’in ilk kazandığı maçta fazla konuşmadık. Farklı mağlup olmuştuk. Ancak maçın başında başlayan hakaret maç boyunca devam etti. Tansiyon artmasın diye bir şey demedik. Fakat gördük ki ne bir uyarı oldu, ne de başka bir şey. İkinci maçta bu hakaretler başlar başlamaz sağ olsun Kadir Özçelik gerekli anonsu yaptı. Neyin ne olduğunu herkes biliyor. İnsanlar benim doping yapmadığımı biliyor. Bakıyorum bugün bir çakmak geldi diye anons yapılıyor. Yaptığı anons doğru ama aynı saygıyı Ülker Sports Arena’da ben de bekliyorum” dedi.

Ergin Ataman’a sorulan maç sonu sevinci ile alakalı soruya Ataman “Benim motivasyonum şampiyonlukla alakalı. Daha iyi takım olduğumuzu bugün bir kez daha ispat ettik” şeklinde konuştu.

İkinci maçın son bölümündeki kararlar şampiyonluğu etkilerse tepkiniz ne olacak şeklinde sorulan soruya “Biz Fenerbahçe Ülker’e iki avans verdik. Onlardan birini geri aldık. Biz şampiyon olacağız” dedi.

Galatasaray Liv Hospital takımının başarılı oyuncusu Ender Arslan’da kazandıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu. Ender Arslan “Buraya 2-0 ile geldik, bizim için serinin en kritik maçıydı. Geçen maç gösterdiğimiz direnç ile bugün kazanacağımızın sinyalini verdik. Hepimiz, tüm takım olarak, antrenöründen malzemecisine kadar yüzde yüz kazanacağımızdan emindik. Muhteşem bir atmosfer ile seriyi 2-1’e getirdik. 2 gün sonra aynı sertlik dozajında devam ederek seriyi 2-2’ye getirmek istiyoruz. Birbirimize inanıp güveniyoruz. Şampiyon olmak istiyoruz. Önce 2-2’ye getirip sonra maç maç düşüneceğiz” şeklinde konuştu.