SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya’nın tecrübeli teknik patronu Luiz Felipe Scolari, Brezilyalı taraftarların futbolcuları yuhalamasını olağan karşıladı.

Başarılı teknik adam, takımının Sırbistan’ı 1-0 devirdiği maçta taraftarların Brezilyalı futbolcuları yuhalamasıyla ilgili olarak “Bu normal bir şey. Bu daha önce de başka yerlerde oldu. Oyuncularım için bir sıkıntı yok, bu tip tepkilere hazırlar. Ancak son düdük çaldığında oradaki 67.000 taraftardan 65.000’inin mutlu olduğunu söyleyebilirim.” diye konuştu.

Taraftarlara teşekkür etmeleri gerektiğini de söyleyen Scolari, “Bize karşı çok sabırlıydılar. Onlara teşekkür etmemiz lazımdı. Gelecek hafta turnuvanın açılış maçında da benzeri bir desteği görmeyi umuyorum.” dedi.

İlk 11 seçmekte zorlandığını da itiraf eden Felipao, “Bernard, Willian ve Fernandinho… 11 kurarken elimde güzel sıkıntılar var. Elimde seçenekler var, bu oyuncuları ve diğerlerini kullanma şansım var. Bu ya da şu oyuncu hakkında spesifik konuşamam, ancak birinden birini kadroya yazmam gerektiğinde kafamda soru işareti olmayacak. Aklımda yedek olan isimlerin 11’dekilerden daha iyi oynama ihtimali bile var.” ifadelerini kullandı.

Brezilya, 12 Haziran’da Hırvatistan ile kupanın açılış maçını oynayacak.