SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Bahçelievler Belediyesi’nin sponsorluğunda yıldızlar kategorisinde düzenlediği turnuvada, Türkiye’nin yanı sıra Kırgızistan, Ukrayna, Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Tataristan, Azerbaycan, Gagavuzya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile İstanbul Karması ve Bahçelievler Belediyesi Spor Kulübü’nden yaklaşık 150 sporcu mücadele ediyor.

Bahçelievler Hasan Doğan Spor Kompleksi’nde yapılan turnuvanın ilk gününde Cihan Urhan, Seyfullah Karavus, Fazlı Eryılmaz ve Semih Yazıcı altın madalya aldı. Türk sporculardan Engin Çetin, Deniz Akkaya, Ahmet Uzun, Zülküf Bircan ve Gürkan Nurol gümüş madalya, Şerif Doğan, Hakan Kazcı, Recep Diri, Tuncay Biber, İsa Deniz, Muhammet Pelit, Abdulkadir Çakmak ve Emin Gürbüz de bronz madalya kazandı.

10. Türk Dünyası Yıldızlar Serbest Güreş Turnuvası yarın sona erecek. Turnuvanın ardından 15-20 Temmuz 2014 tarihlerinde Slovakya’da yapılacak Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası’nda mücadele edecek milli takım seçilecek.

Yayınlanma Tarihi:21:44,