SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orduspor Kulübü Asbaşkanı Akın Çiçek, “Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde (TKBL) mücadele eden takımımızla ilgili adımlarımızı kongreden sonra atacağız” dedi.

Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olağanüstü kongre sürecinin devam ettiğini belirterek, “Şimdilik bazı konularda beklemekteyiz” diye konuştu.

Kongrenin hemen ardından çalışmalara hız vereceklerini vurgulayan Çiçek, ilk hedeflerinin antrenmanlarını İstanbul’da yapan takımı Ordu’ya taşımak olduğunu belirtti.

Basketbol takımının Ordu şehrinde yaşamasının, sporcularının Ordu sokaklarında gezmesinin ve şehirle bütünleşmesinin, organizasyonların Ordu’dan yapılmasının önemine değinen Çiçek, şöyle devam etti:

“Bu takım yeni sezonda Avrupa kupalarında mücadele edecektir. TKBL’de mücadele eden takımımızla ilgili adımlarımızı kongreden sonra atacağız. Bu bir bayrak yarışıdır. Eğer bu bayrağı yeniden bizlere verirlerse ki niyetimiz de o yöndedir, biz futbol yönetiminin dışında ayrı bir basketbol yönetimi yapıp kaliteli oyunculardan kurulu bir ekip oluşturmak istiyoruz. Hocamızın durumu da kongre sonrasında belli olacak. Sözleşmesi devam eden hocamızın Orduspor ile ilgili tasarrufunu kongreden sonra değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum. Neticede biz de önümüze bakıp güçlü bir ekip kurmak istiyoruz. Ekibi çok fazla para harcayarak kurmak yerine Türkiye’de bu konudaki bazı takımları örnek almak istiyoruz. Doğru işler yapıldığında başarı bu şekilde gelebiliyor. Özellikle altyapıya önem veren bir kulüp olacağız.”

‘BORÇLARIMIZI ÖDEMEK İSTİYORUZ’

Takımı yeniden yapılandırdıktan sonra eskiden kalan oyuncularına şampiyonluk primlerini ödemek istediklerini vurgulayan Çiçek, şunları kaydetti:

“Bu konuda kızlarımıza karşı bir mahcubiyetimiz var. Bilsinler ki onların alın terlerini ve emeklerini göz ardı etmek istemiyoruz. Aynı şekilde geçen yıldan pürüzlü kalan oyuncularımızın da borçlarını bir takvime bağlayıp onları da daha fazla mağdur etmek istemiyoruz. Temennimiz büyün oyuncularımızın alacaklarını peyderpey ödemek. Orduspor Kulübü bir mahalle kulübü değildir. Bütün bu zorlukların üstesinden gelecektir. Arkamızda her şeyden önce 2 milyon taraf var. Bu taraftarımızın da gücünü alarak adımlarımızı daha sağlıklı atacağımız kanaatindeyim.”