SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Güçlü grupta mücadele edeceğiz’

‘Güçlü grupta mücadele edeceğiz’

Portekiz Milli Takımı Teknik Direktörü Paulo Bento G grubunu değerlendirdi.

Portekiz Milli Takımı Teknik Direktörü Paulo Bento, Brezilya’nın evsahipliğinde 12 Haziran’da başlayacak 2014 FIFA Dünya Kupası’yla ilgili, “Dört güçlü takımın yer aldığı dengeli bir grupta mücadele edeceğiz” dedi.

Bento, kupa finallerinde gruptaki rakiplerini ve takımının üst tura çıkma şansını değerlendirdi. Bento, Portekiz’in kampta bulundukları ABD’nin Massachusetts eyaletinde Meksika’yı uzatma dakikalarında 1-0 yendiği maçın ardından yaptığı açıklamada, Dünya Kupası finalleri öncesinde takımının performansını yeterli bulmadığını söyledi.

G Grubu’nda Almanya, ABD ve Gana ile oynayacakları maçları değerlendiren Bento, “Dört güçlü takımın yer aldığı dengeli bir grupta mücadele edeceğiz. Bu nedenle bizi çok zorlu maçlar bekliyor” diye konuştu.

Golsüz berabere biten Yunanistan ve Meksika ile yaptıkları hazırlık maçlarında pozisyona girmekte zorlandıklarını belirten Bento, “Gruptan çıkmak için öncelikle gol atmayı başarmanız gerekiyor. Hala bazı hatalar yapıyoruz ve Dünya Kupası öncesinde bunları düzeltmeliyiz” değerlendirmesini yaptı.

Bento, takımın yıldız golcüsü Cristiano Ronaldo’nun 16 Haziran’da Almanya ile oynayacakları grup maçında kadroda yer alıp almayacağını henüz belli olmadığını da vurguladı.

Portekiz, hazırlık maçında sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Ronaldo’dan yoksun kadrosuyla Meksika’yı uzatma dakikalarında Fenerbahçeli savunma oyuncusu Bruno Alves’in kafa golüyle 1-0 yenmişti.