SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantep’te yeni bir dönem

Yeni sezona şampiyonluk parolasıyla hazırlanan PTT 1. Lig'deki Gaziantep temsilcisi, teknik direktör Nurullah Sağlam ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Güncellenme: 17:24, 07/06/2014
Gaziantep’te yeni bir dönem

Yeni sezona şampiyonluk parolasıyla hazırlanan PTT 1. Lig ekiplerinden Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, teknik direktör Nurullah Sağlam ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Kulübün onursal başkanı Fatma Şahin, Divan Otelde düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, yaşam boyu sporun önemine değinerek, insanları birleştirici spor ve müzik gibi unsurları Gaziantep’in her bölgesine yaymak istediklerini söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’da Abdulkadir Gözegi başkanlığında yeni bir yönetim oluşturulduğunu ifade eden Şahin, Gaziantep’in her alanda olduğu gibi sporda da en iyilerden birisi olmasını istediklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Takımın başına da en iyi teknik direktörü getirmemiz gerekiyordu. Bu yüzden de Nurullah Sağlam ile beraberiz. Hocamızla konuştuğumuz zaman maddi ilişkileri bir kenara bırakıp, memleket sevdası olarak görüşmelerimizi sürdürdük. Hiç bir başarı tesadüf değil. Her adımımızı ilmek ilmek işledik. Gaziantep iddialı olanların kentidir. Bu yüzden biz de PTT 1. Lig’de birinci olmaya gidiyoruz. Çok kısa sürede bu başarımızı göstereceğiz.”

Teknik direktör Nurullah Sağlam da 3-4 gün önce kulüp yönetimiyle bir araya geldiklerini ve bazı konuları görüştüklerini, kısa bir süre sonra da imza töreninde buluştuklarını bildirdi.

Görüşmelerde kulüpteki tüm yöneticilerin gözündeki “başarıya açlığı” gözlemlediğini ifade eden Sağlam, şöyle konuştu:

“Böyle bir ortamda maddiyat başta olmak üzere konuşulacak çok az şey vardı. Başarı için sadece kıstasları konuşabildik. Diğerleri aklımıza bile gelmedi. Kendimi bildim bileli Gaziantep sporunun içerisindeyim. Bu süreçte de samimiyetle söylüyorum, en kariyerli onursal başkan, başkan ve yönetim kurulu, şu anda bu salonda. Megalomanlık olarak addetmezseniz, ben de kendimi yetiştirdim bugüne kadar. Bu hedefin içerisinde kariyerli bir hoca olarak yer aldım. Ben bu kadar sıra dışı insanın bir araya gelip de başaramayacağı bir şeyin olduğuna inanmıyorum. İnşallah kısa bir süre sonra bu topluluk birbirine daha fazla kenetlenir ve daha büyük hedefleri konuşmaya başlar.

Sağlam, bugüne kadar edindiği her şeyi Gaziantep’e borçlu olduğuna dikkati çekerek, “Şu an yönetimdeki birçok ağabeyimin de bizde emeği çok fazla. Onlarla birlikte aynı yolda yürümekten onur ve şeref duyacağım. Elimden gelenin en iyisini yapacağıma da herkesin önünde namus ve şeref sözü veriyorum” dedi.

SORULAR

Kulüp Başkanı Abdülkadir Gözegir de bir basın mensubunun transfer bütçesiyle ilgili sorusuna, “Yeterli bir bütçe oluşturduğumuzu düşünüyorum. Bunu rakamlarla ifade etmek doğru olmaz. Ama şunu bilin PTT 1. Lig’de mücadele edecek, hedefe koşabilecek bir takımın oluşturulması için gerekli alt yapıyı oluşturduk. Finansal olarak da rahat bir durumdayız” diye yanıt verdi.

Nurullah Sağlam ise kaç yıllık sözleşme imzalayacağıyla ilgili soru üzerine, şunları söyledi:

“Emin olun ilk görüşmede bunu konuşmadık bile. Her konuda anlaştıktan sonra kaç yıllık sözleşme istiyorsanız öyle imza atalım kelimelerini telaffuz ettik. Ama inandırıcı olması açısında 3 yıllık sözleşme hazırlandı. Teknik adam başarılı olduğu sürece vardır. Olmazsa birilerinin önünü açmak için kenara çekilmek zorunda. 3 yıllık sözleşme imzalayacağız ama İnşallah nice 13 yılları imzalarız. Benim hep bir arzum var. Ben bu şehrin bir parçası olmak istiyorum. Gaziantep ile spor kelimeleri bir araya geldiğinde Nurullah Sağlam isminin akıllara gelmesini istiyorum. Dolayısıyla da çok maddiyat gözetmeksizin uzun yıllar bu şehre hizmet etmek istiyoruz.”

Fatma Şahin ise yeni yönetim ve Nurullah Sağlam isminin şehirde takımla ilgili büyük bir heyecan oluşturduğunu belirterek, artık boş tribünlere oynayan bir takım olgusunu kıracaklarını kaydetti.

Açıklamaların ardından yönetim kurulu üyeleriyle poz veren Nurullah Sağlam, kendisini 3 yıllığına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlayan sözleşmeyi imzaladı.