SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de ikinci olarak Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılma hakkı kazanan Galatasaray, transferde bekleme kararı aldı.

Sezonun bitmesi ile birlikte atağa kalkan ve Mevlüt Erdinç, Rhodolfo, Gökhan Töre, Olcan Adın, Tarık Çamdal ve Turgut Doğan için resmi girişimlere başlayan Galatasaray, altı futbolcunun kulüplerinden gelecek cevabı beklemeye başladı.

İlk olarak Mevlüt Erdinç için temaslara başlayan sarı-kırmızılı yönetim, Saint Ettienne’e Dany ve bir miktar para önerdi. Teklifi düşünen Fransız ekibi ile önümüzdeki hafta son bir görüşme gerçekleştirecek olan Galatasaray yönetimi, transfere olumlu ya da olumsuz nokta koyacak.

Savunmasını Rhodolfo’yu alarak sağlamlaştırmak isteyen Galatasaray, Sao Paulo ile iletişime geçti. Brezilyalı savunmacının bonservis bedelinin düşmesini bekleyen sarı-kırmızılı kulüp, geçtiğimiz sezon futbolcunun kiralık olarak oynadığı Gremio’nun da devreye girmesi ile sıkıntı yaşadı. Rhodolfo için Sao Paulo’ya teklifini yapan Galatasaray, futbolcunun kulübünden gelecek yanıta göre harekete geçecek.

Galatasaray’ın takviye yapmak istediği bir diğer bölge de kanatlar. Bu bölge için yerli isimlere yönelen sarı-kırmızılı ekip, Gökhan Töre, Olcan Adın ve Turgut Doğan Şahin için ilk girişimlerini başlattı. Töre’nin yüksek maliyeti nedeniyle transferde ısrarcı olmayan Galatasaray, gelişmelere göre hareket etme kararı aldı.

Transferde en büyük ilerlemenin kaydedildiği Turgut Doğan ile her konuda anlaşan sarı-kırmızılı yönetim, Gaziantepspor’un istediği fiyatı düşürmeye çalışıyor. Trabzonspor’un “Satmayacağız” şeklindeki açıklamasının ardından geri adım atan Galatasaray, Olcan’ın bordo-mavili yönetimi ayrılmaya ikna etmesini bekliyor.

Son olarak sol beke Tarık Çamdal düşünülüyor. Eskişehirspor, milli futbolcu için yapılan ilk teklifi kabul etmezken, Galatasaray’a karşı bir teklifle geldi. Ancak futbolcunun “Galatasaray’da oynamak istiyorum” şeklinde açıklamasını kullanmak isteyen yönetim, bekleyişe geçti. Eskişehirspor, Tarık konusunda ılımlı bir adım atarsa transfer gerçekleşecek.

Tüm transferlerde tekliflerini sunan ve bekleyişe geçen Galatasaray’da, cevapların geleceği önümüzdeki hafta heyecanla bekleniyor.

SCOLARI: YUHALANIYORUZ AMA BIZI ETKILEMEZ

VAN GAAL’DEN VIDAL ITIRAFI

REUS’TAN KARA HABER GELDI!

DÜNYA KUPASI’NDA HANGI MAÇ, NE ZAMAN? DÜNYA KUPASI’NIN ‘UMMADIK’ TAŞLARI!

CRISTIANO RONALDO: BREZILYA BIZI DESTEKLEYECEK

 

Yayınlanma Tarihi:16:09,