SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Real Sociedad’da bu sezon sergilediği başarılı performans ile dikkat çeken Antoine Griezmann, Avrupa’nın dev kulüplerinin radarına girdi. Paris Saint Germain, Arsenal, Liverpool ve Manchester United’ın peşinden koştuğu Fransız yıldız, Dünya Kupası sonrası La Liga’ya veda edebilir.

İngiltere Premier Lig ekiplerinin uzun süredir takip ettiği Griezmann için son olarak Paris Saint Germain de devreye girdi. Elini çabuk tutan Paris Saint Germain, attığı 20 golle Real Sociedad’ın Avrupa kupalarına katılmasında büyük pay sahibi olan başarılı kanat oyuncusu için ilk teklifi yaptı.

Fransız yıldızı satmakta acele etmeyen Real Sociedad, futbolcu için en yüksek bedele ulaşmayı bekliyor. Arsenal, Liverpool ve Manchester United’ın da teklifini bekleyen Sociedad, transferi Dünya Kupası sonrasına sarkıtmak için çabalıyor. 25 milyon Euro minimum serbest kalma bedeli bulunan Griezmann da daha önce yaptığı açıklamalarda Avrupa’nın büyük bir kulübünde forma giymek istediğini açıklamıştı.

Paris Saint Germain ise yıldız futbolcunun minimum serbest kalma ücretini ödeyerek transferi Dünya Kupası öncesinde bitirmenin planlarını yapıyor.