SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın yeni transferi Cenk Tosun, Bild gazetesine verdiği röportajda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Yazın herkes Türkiye’ye tatile gider, ancak sen bu yaz tercihini Frankfurt’dan yana kullandın. Neden Frankfurt’a geldin?

Ailem Frankfurt’ta, Riderwal’da yaşıyor ve yoğun maç temposundan dolayı sezon içerisinde görüşme imkanımız pek fazla olmuyor. Ailem burada yaşadığı için yazları Almanya’ya gelmeyi tercih ediyorum.

550.000 €’ya Frankfurt’tan Gaziantepspor’a, ardından da bu yıl Beşiktaş’a transfer oldun ve bu yıl Beşiktaş ile Şampiyonlar Ligi’nde ön elemelerde forma giyeceksin bu konudaki düşüncelerin nedir?

Bu harika bir duygu. Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Yeni sezona iyi bir şekilde hazırlanmak için kişisel antrenörüm Rossario Battaglia ile çok iyi çalışıyoruz.

Beşiktaş hakkındaki düşüncelerin nedir?

Bu kesinlikle bir rüya. Çocukluğumdan beri fanatik Beşiktaşlıyım ve çocukken terliklerim bile siyah beyazdı. Beşiktaş’ta forma giyeceğim için çok mutluyum.

İstanbul hakkında neler düşünüyorsun? Ülkenin üç büyük kulübünü içinde barındıran bir şehirde yaşayacaksın bundan sonra?

İstanbul çok güzel ama çok kalabalık bir şehir. Ayrıca üç büyük kulüp arasında oynanan maçlarda inanılmaz bir heyecan yaşanıyor. İstanbul’a kısa bir sürede uyum sağlayacağımı düşünüyorum.

Türkiye 2014 Dünya Kupası’na katılamadı, bunun için neler söylersin?

Dünya Kupası’na katılamamak çok üzücüydü. Ama bundan sonra yeni yapılanmayla ve genç oyuncularla birlikte diğer turnuvalar için çok çalışıp, bu durumu telafi etmek istiyoruz.

Eurosport Türkiye

SCOLARI: YUHALANIYORUZ AMA BIZI ETKILEMEZ

VAN GAAL’DEN VIDAL ITIRAFI

REUS’TAN KARA HABER GELDI!

DÜNYA KUPASI’NDA HANGI MAÇ, NE ZAMAN? DÜNYA KUPASI’NIN ‘UMMADIK’ TAŞLARI!

CRISTIANO RONALDO: BREZILYA BIZI DESTEKLEYECEK

 

 

Yayınlanma Tarihi:17:34,