SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Real Madrid ve İspanya Milli Takımı’nın tecrübeli kalecisi Iker Casillas, Arsenal Menajeri Arsene Wenger’in transfer listesine girdi.

Takımdaki kaleci sıkıntısına uzun yıllardır çözüm arayan Wenger, çareyi Real Madrid’in kaptanını almakta buldu. Dünya Kupası’ndan önce transferi tamamlamak isteyen Fransız çalıştırıcının, önümüzdeki günlerde girişimlere başlayacağı iddia edildi.

AS gazetesinde yer alan habere göre Lukasz Fabianski’nin Swansea’ye gitmesi ve Palermo’dan kiralanan Emiliano Viviano’nun da geri dönmesinin ardından elinde sadece Wojciech Szczesny kalan Wenger, Casillas’ı alarak takımın gol yeme sıkıntısını çözmek istiyor. Haberde Real Madrid’de zaman zaman Diego Lopez’in gerisinde kalan Casillas’ın da Arsenal’e gitmeye sıcak baktığı belirtiliyor.

Gazete ayrıca, Wenger’in Casillas’ı ikna etmek için İspanyol kalecinin yakın dostları Santi Cazorla ve Mesut Özil’i de devreye soktuğu ve ne pahasına olursa olsun transferi bitirmek istediğini iddia etti.

Takımı ile üç yıl daha sözleşmesi bulunan Casillas’ın minimum serbest kalma fiyatı 180 milyon Euro. Bu parayı ödemek istemeyen Wenger, başarılı file bekçisini ikna ederek daha az bir fiyata Real Madrid’den koparmanın planlarını yapıyor.

SCOLARI: YUHALANIYORUZ AMA BIZI ETKILEMEZ

VAN GAAL’DEN VIDAL ITIRAFI

REUS’TAN KARA HABER GELDI!

DÜNYA KUPASI’NDA HANGI MAÇ, NE ZAMAN? DÜNYA KUPASI’NIN ‘UMMADIK’ TAŞLARI!

CRISTIANO RONALDO: BREZILYA BIZI DESTEKLEYECEK