SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Caner Erkin neden 2 yıllık imzaladı?

Caner Erkin neden 2 yıllık imzaladı?

Fenerbahçe ile uzun görüşmeler sonrası yeniden el sıkışan Caner Erkin, Avrupa hedefinden vazgeçmedi.

Inter ile bir süredir yakın temasta olan ancak AB statüsü sebebiyle İtalyan kulübü tarafından beklemeye alınan Caner Erkin, sonunda takımında kalmaya karar verdi. Sarı-lacivertli kulüp, Caner ile daha uzun vadeli bir anlaşma yapmak istese de Avrupa hayalini canlı tutmakta kararlı olan milli oyuncu iki yıllık mukaveleye “evet” dedi. Caner'in iki yıllık anlaşmaya imza atmasının ve sarı-lacivertlilerle devam etmesinin başlıca etkenler ise şunlar;

1. HÂLÂ GENÇ

Sözleşmesi sona erdiğinde 28 yaşında olacak. Yeni sözleşmesi 2016 yılında sona erecek başarılı futbolcu kariyerinin en olgun dönemine girmiş olacak. Yine iyi bir transfer yapma şansı yakalayacak.

2. 2016 PLANI

Son senesinde bir sakatlık ya da formsuzluk yaşamadığı taktirde A Milli Takım ile Avrupa Futbol Şampiyonası'nda boy göstermeyi planlayan yıldız futbolcu, büyük kulüplerin dikkatini çekebilir.

3. ŞAMPİYONLAR LİGİ

Fenerbahçe ile gelecek sezon Avrupa'da boy göstermeyi isteyen Caner, ligdeki performansını bu alana da taşıyabileceğini düşünüyor.

4. BÜYÜK KULÜP

Fenerbahçe'de mutlu olan milli futbolcunun, Avrupa kriteri ise yine Fenerbahçe gibi büyük bir kulübe gitmek. Buna en yakın takım olan İnter'di. Ancak kontenjan engeline takıldı.

5. YANAL ETKİSİ

Teknik Direkör Yanal'ın da devam etmesi de Caner'in kalmasındaki en büyük etkenlerden biri oldu. Çıkışını Yanal ile birlikte yakalayan Caner bunun iki sezon daha devam edeceğini düşünüyor.

6. FENER'DE MUTLU

Sarı-lacivertli futbolcu ayrıca Türkiye'de Fenerbahçe dışında başka bir kulüpte oynamayı hiç düşünmedi. Çünkü kulüpte çok huzurlu ve mutlu…

Milliyet

SCOLARI: YUHALANIYORUZ AMA BIZI ETKILEMEZ

VAN GAAL’DEN VIDAL ITIRAFI

REUS’TAN KARA HABER GELDI!

DÜNYA KUPASI’NDA HANGI MAÇ, NE ZAMAN? DÜNYA KUPASI’NIN ‘UMMADIK’ TAŞLARI!

CRISTIANO RONALDO: BREZILYA BIZI DESTEKLEYECEK