SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sneijder’den şok istek

Galatasaray Yönetimi’nin, 2 sezon sonra sözleşmeleri bitecek olan oyuncuların mukavele sürelerini uzatarak hatırı sayılır zamlar yapması takım içinde diğer futbolcuları da harekete geçirdi.

Güncellenme: 12:36, 06/06/2014
Sneijder’den şok istek

Bunların başında ise sürpriz şekilde Wesley Sneijder geliyor. Hollandalı futbolcunun menajerliğini yapan babası ile ortağı Guido Alber'in iki gün önce İstanbul'a gelip Başkan Ünal Aysal ile masaya oturmasının perde arkasında konuşulanlara Milliyet ulaştı.

Buna göre Sneijder için yapılan bu ziyaret, Hollandalı futbolcuya gelen teklifleri değerlendirmek için değil, tamamen yıldız futbolcunun Galatasaray'daki sözleşme şartlarıyla ilgiliydi. Burak, Selçuk ve Muslera ile yapılan yeni sözleşmelerden haberdar olan Sneijder, Uruguaylı kalecinin kendisinden daha çok kazanacağını öğrenince vakit kaybetmeden kolları sıvadı. 1.5 yıl önce devre arasında Inter'den 7.5 milyon euroya transfer edilen Sneijder'in, aldığı 3.2 milyon euroluk senelik ücretinin artırılmasını talep ettiği ve bu nedenle menajerlerin İstanbul'a geldikleri belirlendi.

DÜNYA KUPASI’NDA SONRA

Başkan Ünal Aysal ile bir araya gelen baba Sneijder ile ortağının, “Sneijder, İstanbul'da çok mutlu. Bu nedenle şu an için kendisine gelen teklifleri değerlendirmeyi kesinlikle düşünmüyor. Bu düzenini bozmak istemiyor. Ama burada kendisiyle ilgili düşüncenizi öğrenmek istiyoruz. Sözleşmesinin bitmesine 2 yıl kaldı. Bu süreyi uzatmak ve sözleşme şartlarını yeniden ele almak istiyoruz” ifadelerini kullandıkları kaydedildi.

Başkan Aysal'ın olumlu bir havada geçen görüşmede yeni şartları konuşmadığı ve bunun için Dünya Kupası'nı beklediği ifade edildi.

SCOLARI: FİNALDE BREZİLYA-ARJANTİN OYNASIN / TIKLAYINIZ

BABANGIDA: NİJERYA ÇEYREK FİNAL OYNAYABİLİR / TIKLAYINIZ

İNANMAYA BAŞLAYIN: KARŞINIZDA KUNG-FU YAPAN KALECİ / TIKLAYINIZ

Yayınlanma Tarihi:07:56,