SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

10. Türk Dünyası Yıldızlar Güreş Turnuvası ve Kültür Şöleni, yarın İstanbul’da başlayacak.

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Bahçelievler Belediyesi’nin sponsorluğunda yıldızlar kategorisinde düzenlediği turnuvaya, Türkiye’nin yanı sıra Kırgızistan, Ukrayna, Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Tataristan, Azerbaycan, Gagavuzya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile İstanbul Karması ve Bahçelievler Belediyesi Spor Kulübü’nden yaklaşık 150 sporcu katılacak.

Bahçelievler Hasan Doğan Spor Kompleksi’nde yapılacak turnuvada, Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası’nda mücadele edecek milli takım seçilecek.

Şirinevler’deki Adela Otel’de düzenlenen organizasyonun basın toplantısında konuşan İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç, 10 yıldır düzenlenen bu organizasyonla Türk Cumhuriyetleri ve toplulukları arasındaki büyük potansiyelin harekete geçirildiğini belirterek, “Bu köklü ve anlamlı organizasyona iştirak eden gençlerin arasından yarının Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonlarının çıkacağına inanıyor, onlara spor hayatlarında başarılar diliyorum” dedi. Koç, daha sonra projeleri hakkında bilgiler verdi.

Bahçelievler Belediyesi Başkan Yardımcısı Hikmet Tekiroğlu da sporda birçok organizasyona evsahipliği yaptıklarını belirterek, “Sporda merkez ilçe haline geldik. Bu turnuvanın hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah güzel bir şekilde geçer” diye konuştu.

Toplantıya İstanbul Güreş İl Temsilcisi Halil İbrahim Oktay, Bahçelievler Belediyesi Spor Kulübü Güreş Şube Başkanı Ergin Kepenek, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Adnan Kuzu da katıldı.

Turnuva, 8 Haziran Pazar günü sona erecek.