SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’dan yerli harekatı

Galatasaray’dan yerli harekatı

Galatasaray'ın, Turgut Doğan Şahin ve Tarık Çamdal transferlerinde büyük yol katetti.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yabancı sınırlaması nedeniyle yerli isimlere öncelik veren Galatasaray, Turgut Doğan Şahin ve Tarık Çamdal transferlerini bitirmek üzere. İki isimden de transfer sözü alan yönetim, futbolcuların kulüplerini ikna etmeye çalışıyor.

Beşiktaş’ın da listesinde yer alan iki isimle prensipte anlaşan sarı-kırmızılılar, Gaziantepspor ve Eskişehirspor ile pazarlık halinde. Turgut Doğan için Gaziantepspor’un cevabını bekleyen Galatasaray yönetimi, Eskişehirspor ile de görüşmelere başladı.

Beşiktaş ile yürüttüğü görüşmelere son veren Turgut Doğan, Galatasaray’ın kulübü ile anlaşmasını bekliyor. Pazarlıklarda büyük ilerleme kaydeden sarı-kırmızılıların, transferi birkaç gün içinde bitirmesi bekleniyor.

Yine Beşiktaş’ın da ilgilendiği Tarık transferinde de Galatasaray büyük ilerleme kaydetti. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın “Satabiliriz” demesinin ardından harekete geçen sarı-kırmızılı yönetim, Eskişehirspor ile büyük ölçüde anlaştı. Milli futbolcudan da söz alan Galatasaray, iki milli futbolcuya imza attırmak için gün sayıyor.