SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Sakatlığı bulunmasına rağmen Teknik Direktör Didier Deschamps tarafından Fransa’nın Dünya Kupası kadrosunda tutulan Frank Ribery, takımla birlikte çalışmalara başladı.

Birçok teknik adamın alamadığı riski alarak Ribery’yi Dünya Kupası kadrosuna dahil eden Deschamps, Bayern Münih’in yıldızı antrenmanlara başlayınca keyiflendi. Samir Nasri’ye kadroda yer vermeyen başarılı çalıştırıcının orta alanda yaratıcı oyuncu olarak elinde en önemli koz olarak Ribery kalmıştı.

Fransa Milli Takımı’nın yardımcı antrenörü Guy Stephan, Ribery’nin sakatlığı ile ilgili yaptığı açıklamada “Tedavi süreci oldukça olumlu ilerliyor. Ancak henüz fizik olarak hazır değil. Önümüzdeki günlerde kendisine uygulayacağımız özel program sayesinde bu eksiğini de kapatacak” dedi.

Takımda sakatlığı bulunan bir diğer isim olan Lyon’un orta saha oyuncusu Clement Grenier’in ise ilk tur grup maçlarına yetişmesi zor görünüyor. Başarılı oyun kurucu, sakatlığının ardından çıktığı ilk antrenmanı tamamlayamamıştı. Kulüp doktorları Grenier’in tedavisine devam etmesi yönünde karar alırken, Deschamps’ın, ilk tur grup maçlarında orta sahada Maxime Gonalons ya da Morgan Schneiderlin’e görev vermesi bekleniyor.

Bu gelişmelerin ardından keyfi yerine gelen Deschamps’ın, Ribery’yi yine ilk maçta riske etmeyerek, turnuvanın ilerleyen bölümlerinde kullanacağı tahmin ediliyor.

SCOLARI: FİNALDE BREZİLYA-ARJANTİN OYNASIN / TIKLAYINIZ

BABANGIDA: NİJERYA ÇEYREK FİNAL OYNAYABİLİR / TIKLAYINIZ

İNANMAYA BAŞLAYIN: KARŞINIZDA KUNG-FU YAPAN KALECİ / TIKLAYINIZ