SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Bourceanu’nun taraftar aşkı

Bourceanu’nun taraftar aşkı

Trabzonspor'un Rumen oyuncusu Bourceanu, bordo-mavili taraftarlara hayran olduğunu söyledi.

Trabzonspor’un Rumen oyuncusu Alexandru Bourceanu, Trabzonspor Dergisi’nde yayımlanan açıklamasında, Romanya ve Türk futbolunu karşılaştırdığında bazı farklılıklar gördüğünü ifade ederek, “Benzerlikler de var. Özellikle oyuncular yapı olarak benziyorlar. Kaliteli ve orta düzey oyuncular var. Hatta bu sezon milli takımlar arasında oynanan maçlarda karşılıklı birer galibiyet alındı. Bence Türk futbolu değil ama Türk ligi Rumen liginden daha üstün” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor taraftarlarını beğendiğini belirten Bourceanu, şunları kaydetti:

“Taraftarlarımızı beğeniyorum çünkü bize futbol oynamamız için çok iyi bir ortam yaratıyorlar. Hatta yıllar önce Otelul Galati kaptanı bana, ‘Inter Toto Kupası’nda Türkiye’de Trabzonspor maçı oynadık. Taraftarlar inanılmaz bir ortam yaratmıştı ve bizi sinirlendirmişlerdi’ demişti. Trabzonspor’a transferim gündeme gelince arkadaşımın o sözleri aklıma geldi. Yani geçmişte Trabzonspor taraftarının ününü duymuştum. Buraya gelince gördüm ki aynen arkadaşımın anlattığı gibiymiş.”

Rumen oyuncu, 24 yaşına kadar Trabzon’a benzeyen bir şehirde büyüdüğünü belirterek, şunları vurguladı:

“Bu nedenle bir sıkıntı çekmiyorum ama eksikliğini hissettiğim bazı şeyler var. Trabzon normal bir şehir. Benim buradaki tek endişem ve düşüncem futbolumdur. Daha iyi nasıl olurum, takımıma nasıl daha fazla katkı sağlayabilirim. Tarihsel açıdan birlikte yaşamış ve birbirimize komşuluk yapmış milletleriz. Bu nedenle benzer yanlarımız var. Bunlardan biri de yemek. İlk 1 ay sonrası yemeklere de alışmaya başladım. Hatta Rumen mutfağıyla benzerliklerini keşfettim. O nedenle bir sorun yok. Ben İtalyan mutfağını severim. Burada İtalyan yemekleri bulabileceğimi düşündüm ama ne yazık ki bulamadım ama yine de genel itibarıyla memnunum. Bir sorun yok.”