SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezon için kombine kart satışına önümüzdeki günlerde başlayacak olan Beşiktaş'ta, Başkan Fikret Orman ile Teknik Direktör Slaven Bilic stat konusunu karara bağlamak için bir araya gelecek.

Başkan Orman'ın hazırladığı dosyada çeşitli alternatiflerin olduğu belirlendi. Atatürk Olimpiyat Stadı, Bahçeşehir Stadı ve inşaatın durumuna göre Vodafone Arena'yı, Bilic'e sunacak olan Fikret Orman çok daha farklı önerilerde de bulunacak. Süper Lig'in ilk yarısındaki bütün maçları deplasmanda oynama fikrini daha önce yönetim kurulu içinde tartışmaya açan Başkan Fikret Orman, Ankara 19 Mayıs Stadı'nı da seçenekler arasına aldı. Bilic'in, Ankara'daki zemini çok beğenmesi nedeniyle 19 Mayıs Stadı'nın da ihtimaller arasında bulunduğu kaydedildi.

Yeni sezonda bir kez daha stat krizi yaşamak istemeyen Slaven Bilic'in, Atatürk Olimpiyat Stadı'na kesin olarak karşı çıktığı belirlendi. Siyah-beyazlı hocanın yakın çevresiyle yaptığı görüşmede, “O stat rakiplerimize ne kadar deplasmansa bizim için de o kadar deplasman gibi. Olimpiyat Stadı'nda oynamak ile deplasmanda oynamak arasında takım için hiçbir fark yok. Yeni sezonda oynayacağımız statta tribünlerin sahaya yakın olması lazım” ifadelerini kullandığı kaydedildi. Başkan Fikret Orman'ın, Bilic'le yapacağı toplantının ardından stat konusunu karara bağlaması bekleniyor.

Milliyet