SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor, Almanya’nın FC Nürnberg takımında forma giyen 24 yaşındaki Berkay Dabanlı ile 3 yıllık anlaşma imzaladı.

Eskişehirspor Kulübü’nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Dabanlı, Eskişehirspor Teknik Asbaşkanı Mehmet Akman, Yönetim Kurulu üyeleri Bilge Kosbatur ve Ömer Osman Şahin ile kulüp menajeri Özgür Tulun’un katıldığı imza töreninde kendini Eskişehirspor’lu yapan imzayı attı.

Savunmada görev yapan Dabanlı FSV Frankfurt II, Bayer Leverkusen II, Kayserispor ve 1. FC Nürnberg takımlarında forma giydi.

‘DÜŞÜNMEDEN GELDİM’

Berkay Dabanlı, Eskişehirspor’un gelecek sezon genç ve başarıya aç bir takım olacağını bildirdi.

Dabanlı, Eskişehirspor Kulübü’nün resmi internet televizyonu olan ESES TV Online’a yaptığı açıklamada, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve antrenör Ömer Erdoğan’ın Nürnberg’de forma giyerken kendisiyle iletişime geçtiğini kaydetti.

Hemen tranfer görüşmelerine başladıklarını ifade eden Dabanlı, şunları belirtti:

“Eskişehirspor’a hiç düşünmeden geldim. Eskişehirspor’a transfer olmaktan mutluyum. Eskişehirspor büyük bir camia. Türkiye’yi her zaman takip ediyordum. Güçlü bir takımız. Eskişehirspor gelecek sezon genç ve başarıya aç bir takım olacak. Başarılı olmak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Avrupa’da ve ligde başarılı olacağız. Türkiye A Milli Futbol Takımı’nda oynamak en büyük hedefim.”

Yayınlanma Tarihi:12:33,