SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa Karate Federasyonu’nca (EKF) düzenlenen Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası, 7-8 Haziran tarihlerinde İzmir’de yapılacak.

Halkapınar Spor Salonu’nda kata ve kumite dallarında yapılacak müsabakalara, 19 ülkeden 115 kulüp, 485 sporcusuyla katılacak.

Türkiye’nin 40 kulüple katılım göstereceği şampiyona, bu spor dalında Avrupa’nın yıldız isimlerinin mücadelesine sahne olacak.

TÜRKİYE UMUTLU

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, federasyon olarak Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası’na 2012 yılında Ankara’nın düzenlenen organizasyonun ardından ikinci kez ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Geçen ay yapılan Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda takımların gösterdikleri performansın, İzmir’deki şampiyonaya umutlu bakmalarını sağladığını dile getiren Delihasan, “Son yıllarda bu şampiyonada kulüplerimizin başarısı ön planda. Kulüplerimiz yapacakları küçük değişikliklerle bu başarılarını devam ettirecektir diye düşünüyorum” dedi.

İNTERNET ÜZERİNDEN YAYIN

Bu arada, şampiyona Türkiye Karate Federasyonu’nun internet üzerinden yayın yapan “Karate Türk Tv”den canlı yayınlanacak.

Halkapınar Spor Salonu’nda 7 Haziran Cumartesi günü saat 09.30’da kata mücadeleleri ile başlayacak şampiyonanın resmi açılış töreni ise final müsabakalarının yapılacağı 8 Haziran Pazar günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek.