SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
TFF’den Karabükspor’a tebrik mesajı

TFF’den Karabükspor’a tebrik mesajı

Federasyon, Kardemir Karabükspor Basın Sözcüsü Ahmet Gölbek'e, AA'ya yaptığı centilmence açıklamalarından dolayı teşekkür etti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Spor Toto Süper Lig takımlarından Kardemir Karabükspor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Ahmet Gölbek’e centilmence açıklamalarından dolayı teşekkür etti.

TFF’nin internet sitesinde yer alan teşekkür mesajında, Kardemir Karabükspor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Ahmet Gölbek’in Anadolu Ajansı’nda (AA) yer alan açıklamasında, “Geçtiğimiz sezon ligde iyi mücadele ettik. Avrupa kupalarına katılmak için çalıştık ancak başarılı olamadık. Bunu bileğimizin hakkıyla yapmak isteriz. Kulüplerin ceza alması ve onların yerine Avrupa kupalarına katılmamız içimize sinmez. Birilerinin ceza almasını beklemek Kardemir Karabükspor’a asla yakışmaz. Her iki kulübümüzün de ceza alması bizi son derece üzer” ifadelerini kullandığı hatırlatıldı.

Federasyon açıklamasında, Kardemir Karabükspor Başkanı Mustafa Yolbulan ve Asbaşkanı Ahmet Gölbek nezdinde Kardemir Karabükspor camiasına teşekkür edilirken, şu ifadelere yer verildi:

“UEFA ile hukuki süreci devam eden kulüpler için de aynı duyguları taşımaktayız. Centilmenlik, rakibe saygı ve futbol etiği açısından bu örnek davranışı takdirle karşıladığımızı ve örnek olması yönündeki temennimizi tüm futbolseverlerle paylaşmak isteriz. Unutulmaması gerekir ki; futbol sahada olduğu kadar, saha dışında da tüm unsurlarının dostluk ve kardeşlik içerisinde olması gereken bir oyundur.”