SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Sarıca nikah tazeledi

Sarıca nikah tazeledi

İzmir temsilcisi, daha önce anlaşmaya vardığı başantrönörü Ufuk Sarıca ile sözleşme imzaladı.

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka, prensipte anlaştığı başantrönör Ufuk Sarıca’nın sözleşmesini uzattı.

Kulüp binasında düzenlenen imza töreninde konuşan kulüp başkanı Mehmet Fatih Diniz, Sarıca’nın, Pınar Karşıyaka’ya harika bir sezon geçirttiğini belirterek, bu nedenle yola devam etme kararı aldıklarını söyledi.

Sarıca’nın, Pınar Karşıyaka’ya sınıf atlattığını İfade eden Diniz, “Hocamız, camiada çok takdir görüyor. Ben bu sene kalmasını çok arzu etmiştim. Kendisine bizimle devam etme kararı verdiği için teşekkür ediyorum ve önümüzdeki sezon için başarılar diliyorum. Hocamız başarılı ve genç bir koç, gelecek vadediyor. Kendisinin bu başarısını zaten milli takımda görev verilerek taçlandırıldı. O da ayrıca Pınar Karşıyaka için gurur kaynağıdır” dedi.

Ufuk Sarıca da, Kırmızı yeşilli ekibin başında olduğu 2 senenin çok çabuk, olağanüstü ve heyecanlı geçtiğini dile getirerek, “İnşallah 2 sene daha buradayız. Hedefler bitmez Pınar Karşıyaka camiası olarak daha büyük hedeflere aç olduğumuz düşünüyorum. Gelecek sene yine son dakikaya kadar savaşan, her maçı kazanmaya aday, başarıya aç iyi bir ekip kuracağız inşallah” diye konuştu.

Sarıca, takımındaki iskelet kadroyu gelecek sezonda da korumak istediğini sözlerine ekledi.

Sarıca, daha sonra kendisini 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıl daha İzmir temsilcisine bağlayan sözleşmeyi imzaladı.