SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea ve Portekiz Ligi takımı Benfica, Anderlecht’te oynayan Türk futbolcu Sefa İşçi’nin peşine düştü.

Belçika U15 ve U17 Milli Takımları’nda oynayan sonrasında tercihini Türkiye’den yana kullanan ve Türkiye U19 Milli Takımı’nda da forma giyen Sefa İçin hem Chelsea hem de Benfica girişimde bulundu.

Jose Mourinho tarafından istenilen ve sağ bek oynayan 17 yaşındaki isim, savunmanın göbeğinde de görev yapabiliyor. Portekizli teknik adamın, gelecek vaadeden Sefa İşçi’yi transfer etmesi halinde, Türk futbolcuyu gelişmesi adına Chelsea’nin birçok gencini kiralık olarak gönderdiği Vitesse’ye vermesi bekleniyor.

Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Önder Özen’in de bir dönem takibinde olan Sefa İşçi’nin menajeri Saffet Balkan bu iddialar üzerine önemli açıklamalarda bulundu.

Balkan, “Benfica ve Chelsea, Sefa İşçi ile ilgileniyor. Benfica, Sefa’nın UEFA Gençlik Ligi’nde onlara karşı oynadığı maç sonrasında bir araştırma yaptı. Benfica, Sefa’nın performansından ciddi anlamda etkilenmiş. Chelsea ise Sefa’yı pilot takımı olan Vitesse’ye kiralık olarak göndermek istiyor” açıklamasını yaptı.

Sporx