SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan çok sert tepki!

Fenerbahçe taraftarlarının kurduğu Zorkoflar grubunun Galatasaraylı futbolcuların maskelerini kullanarak yaptığı şampiyonluk kutlaması sarı-kırmızılı cephede büyük öfkeye yol açtı.

Güncellenme: 13:03, 05/06/2014
Galatasaray’dan çok sert tepki!

Fenerbahçe taraftarlarının kurduğu Zorkoflar grubu, şampiyonluk kutlamasında Galatasaraylı futbolcuların maskelerini kutlamada sahne alan kadınların yüzlerine yerleştirip çirkin ve tartışılacak bir davranışa imza atmıştı.

Bu olay üzerine Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Hürriyet’e özel bir açıklama yaptı ve şunları söyledi: “Fenerbahçe camiasını temsil ettiklerine inanmak istemediğimiz, kendilerini işadamı olarak adlandıran ve şampiyonluk kutlaması yaptıklarını zanneden bir grup hastalıklı zihniyet sahibinin fotoğrafları yoruma yer bırakmayacak kadar açıktır. Ancak insanlık müsveddesi olarak adlandırılabilecek olan bu kişilerin bazı psikolojik bozukluklardan mustarip oldukları bellidir. Kendilerinin acil tedaviye ihtiyaçları olduğu da son derece açıktır. Ülkemizde Sayın Haydar Dümen gibi bu tarz kişilik bozukluklarından mustarip kişileri tedavi edebilecek mümtaz isimler bulunmaktadır.”

RESMİ SİTEDEN ÇOK SERT TEPKİ

Öte yandan Galatasaray’ın resmi internet sitesinden de konuyla ilgili çok sert bir açıklama yapıldı.

İşte o açıklama:

Bugün bir gazetenin magazin ekinde, kulübümüzün ve futbolcularımızın kişilik haklarına ağır saldırı niteliğindeki hakaret suçunu işleyen kişilerin ve yayınlayarak bu suça ortak olanların yargı önünde hesap vermeleri için yasal süreç derhal başlatılacaktır.

Yapanların ve yayınlayanların zeka düzeyleri ve ahlak anlayışlarını ortaya koyan fiille ilgili olarak basın kuruluşlarının da harekete geçmesi için gereken başvurularda bulunulacaktır. Bu fiili işleyenlerle aynı seviyede yer almamak için başkaca bir açıklama yapılmayacak ve bu ahlaksızlığın hesabı yargıda sorulacaktır.

Galatasaray camiası; açılacak tazminat ve ceza davalarıyla , bu suçu işleyenlerin ve yayın yoluyla suça iştirak edenlerin, yasaların gerektirdiği en ağır cezalara çarptırılmaları için başlatılan hukuki sürecin yakın takipçisi olacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kurulu Yönetim Kurulu

 

DÜNYA KUPASI SIMÜLASYONUNU ALMANYA KAZANDI! İNGILTERE’DE CHAMBERLAIN PANIĞI!

PERSIE: SAKATLIK YOK, ÖNLEM ALDIK! BÜYÜCÜDEN AÇIKLAMA: RONALDO’YU BEN SAKATLADIM HOLLANDA’DA ROBBEN ŞOV: 2-0 MOU: FAVORIM TABII KI ALMANYA DAVID VILLA İSPANYA’YA VEDA EDIYOR NIGEL DE JONG: SNEIJDER PATAVATSIZIN TEKIDIR… PEREZ: RONALDO IYILEŞEMEZSE OYNAMASIN… BREZILYA’YA NIYET KUMANDAYA KISMET

 

Yayınlanma Tarihi:12:42,