SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olcan Adın belirsizliği

Başkan Ünal Aysal, iki kulüp arasındaki ilişkilerin bozulmaması için yıldız oyuncunun transferindea Trabzonspor'un tavrına göre hareket etme kararı aldı.

Güncellenme: 14:57, 05/06/2014
Olcan Adın belirsizliği

Galatasaray’da transfer çalışmaları sürüyor. Başkan Ünal Aysal’ın “yerli transferine ağırlık veriyoruz” şeklindeki açıklamasından sonra temaslarını bu yönde sürdüren sarı kırmızılılar, Olcan Adın için Trabzonspor’un tavrına göre hareket etme kararı aldı.

Olcan Adın’ın Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile yaptığı görüşme sonrası beklemeye geçen Galatasaray yönetimi, iki kulüp arasındaki ilişkileri bozmak istemiyor. Başkan Ünal Aysal, “Trabzonspor ile iyi ilişkilerimiz var. Bu ilişkileri korumak önemli. Olcan Adın için kulübünün tavrına göre hareket edeceğiz” şeklinde görüş belirtti.

Milli futbolcunun Trabzonspor’dan ayrılmak istediği ve Şampiyonlar Ligi’nde forma giymek adına Galatasaray’da oynamaya sıcak baktığı biliniyor. Ancak Galatasaray’ın alternatif isimlere yönelebileceği de gelen haberler arasında.

Öte yandan Uğur Demirok için kulübü Akhisar Belediyespor ile görüşmeye hazırlanan Galatasaray, başarılı stoperi transfer etmek amacında… Sarı kırmızılı kulübün altyapısından yetişen ve oynadığı istikrarlı futbol ile A Milli Takım’a kadar yükselen uğur için Mancini’nin de onayı alındı.

Kadroyu yerli bir stoper ile güçlendirmek isteyen sarı kırmızılılar, milli futbolcu için 2 milyon euro bonservis bedeli ödemeyi düşünüyor.

İŞTE OLCAN’IN BONSERVİS BEDELİ Olcan Adın'ı almak için Beşiktaş ya da Galatasaray 6 milyon Euro bonservis bedeli ödemek zorunda. Olcan Adın'ı bırakmak istemediklerini ifade eden Trabzonspor Genel Sekreteri Köksal Güney, Radyospor'da “Biz istemedikten sonra kimse Olcan'ı alamaz. Olcan da gidemez. Biz oyuncuyla yeniden anlaşmak istiyoruz” dedi.

Radyospor'da Aydın Cingöz ile Haber Aktif'e katılan Güney, Olcan Adın için 6 milyon Euro bonservis mi istiyorsunuz sorusuna, “Bize gelen teklifler tatmin edici değil. Olcan'ın fiyatı açıklayamam ancak sorunun içinde fiyatından bahsettiniz” diye yanıt verdi.

GALATASARAY'A OYUNCU SATARIZ Geçtiğimiz sezonlarda Galatasaray'ın Trabzonsporlu oyuncuları almasından ötürü sarı –kırmızılı takımla ilişkilerinin kötü olmayacağını ifade eden Güney eski yönetimi eleştirdi. Güney, “Olcan'ı Beşiktaş'a veririz ama Galatasaray'a satmayız diye bir düşünce olamaz. Kulübün çıkarları neyi gerektirirse onu yaparız. Geçmiş dönemde Galatasaray çok sayıda oyuncumuz alırken bizim yönetimlerimiz ne yaptı? Bu futbolcular niye gitti? Kendi yönetimlerimizin hatalarını başkalarına yükleyemeyiz. Dolayısıyla transfer konusunda Galatasaray ile barışık olmamamız mümkün değil” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:13:29,