SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fethiyeliler voleybola doyacak

Fethiyeliler voleybola doyacak

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından organize edilen "Nestea Pro Beach Tour"un ilk ayağının 6-8 Haziran'da Fethiye'de yapılacağı bildirildi.

Fethiye Belediyesi ile Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği’nin katkılarıyla düzenlenecek organizasyon, Çalış Plajı’ndaki plaj sporları tesisinde gerçekleştirilecek. Bayanlar ve erkekler olmak üzere 2 kategoride düzenlenecek müsabakalarda, 24 takımdan 48 sporcu kıyasıya mücadele edecek.

Final maçlarının ardından kategorilerinde birinci olan 2 takıma 15’er bin lira ödülün verileceği organizasyonda, dereceye giren takımlar Türkiye sıralaması için iki kat puan kazanacak.

TVF milli sporcularının da katılımıyla Çalış Plajı’ndaki bir otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan TVF Plaj Voleybolu Yönetmeni Oğuz Değirmenci, 6 ayaktan oluşan “Nestea Pro Beach Tour”un ilk ayağının yarın Fethiye’de başlayacağını söyledi.

Müsabakaların ilk gününün ağrılıklı olarak tek kortta devam edeceğini belirten Değirmenci, organizasyonun pazar günü yarı final, 3’üncülük, 4’üncülük ve final müsabakalarıyla son bulacağını ifade etti.

Oğuz Değirmenci, müsabakalara bayanlarda 8, erkeklerde ise 16 takımın başvurduğunu, takımların yarı finale kadar çift eleme, yarı finalden sonra ise tek eleme fikstürü ile müsabakalara devem edeceğini dile getirdi.

2014’ün kendileri için plaj voleybolu yılı olacağına değinen Değirmenci, “TVF olarak bu yıl 17 plaj voleybolu organizasyonu ile 3 tane de Avrupa Şampiyonası yapacağız. Federasyonumuz bu tür organizasyonlara çok önem veriyor. Organizasyonların yanı sıra milli sporcularımıza da yatırım yapıyoruz. Onların başarılı olup ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeleri için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay ise düzenlenen spor faaliyetlerine destek vererek bölgenin tanıtımına katkı sunmaya çalıştıklarını kaydetti.

Girişlerin ücretsiz olduğu müsabakalara tüm Fethiye halkını davet eden Ay, organizasyonların her geçen yıl daha kapsamlı şekilde devam ettiğini de sözlerine ekledi.