SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ataman: “Galibiyetimiz çalındı!”

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, sahadaki hakem üçlüsünün maç boyunca iyi bir yönetim göstermesine rağmen, baskılara dayanamadığını ve galibiyetlerine engel olduğunu söyledi.

Güncellenme: 11:08, 17/07/2014
Ataman: “Galibiyetimiz çalındı!”

Hakemlerin, her pozisyonda Fenerbahçe Ülkerli oyuncuların ve teknik heyetin uyguladığı baskıya son 10 saniyeye kadar dayandığını kaydeden Ataman, “Hakemler, bitime 10 saniye kalan McCalebb’ın Markoishvili’ye yaptığı faulü veremeyerek, bu akşam galibiyetimizi çaldılar. Pozisyonu tekrar izledim ve yüzde 100 faul. Tüm maç boyunca direndiler ama 8 sayı öne geçmemizin ardından gelen baskıyla, galibiyeti Galatasaray Liv Hospital’ın elinden aldılar, Fenerbahçe Ülker’e hediye ettiler” dedi.

İlk maça oranla çok daha iyi bir oyun sergilediklerinin altını çizen tecrübeli teknik adam, şöyle devam etti:

“Böyle bir ortamda oynanacak en iyi basketbolu oynadık. Geçen maçtaki gibi rakibimizi hücuma çıkarmadık. Zayıf yönlerini iyi değerlendirdik. Birkaç dakika dışında maçın kontrolünü hep elimizde tuttuk. Kaybetmemize rağmen, Fenerbahçe Ülker’den daha iyi takım olduğumuzu gösterdik. Seride belki 2-0 gerideyiz ama şampiyonun Galatasaray Liv Hospital olacağını herkese göstereceğiz. Şimdi kendi evimize gidiyoruz. Seride Fenerbahçe Ülker’i geride bırakıp, şampiyon olacağız. Sahadaki görüntü ortada. İlk maçta kötü oynamıştık ama bu akşam daha iyi takım olduğumuzu gösterdik. Maç elimizden çalındı. Takımıma güveniyorum. Abdi İpekçi’de oynanacak maçlarda seriyi 2-2 yapıp, burada dirayetli bir hakem üçlüsüyle oynayıp, mutlaka şampiyon olacağımız düşünüyorum.”

Sarı-kırmızılı oyuncu Sinan Güler de maçta üstün tarafın kendileri olduğunu anlatarak, “Fenerbahçe Ülker’i böyle bir atmosferde yenmek istiyorsak, 40 dakika boyunca istikrarlı şekilde iyi oynamak zorundaydık. Bence bu maçı sonuna kadar hak ettik. Belki atmosferin etkisine hakemlerin de girmesiyle böyle bir sonuçla karşılaştık. Seride durum sadece 2-0 oldu. Şimdi sahamızda 2 maç oynayacağız ve taraftarımızın desteğiyle yeniden buraya geleceğiz” şeklinde konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi:23:57,