SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2014 Dünya Kupası öncesinde, Alman Milli Takımı’nda kaleci Manuel Neuer’in sakatlığı endişe yarattı.

Alman basınında yer alan haberlerde Neuer’in uzun zamandır kaleci antrenmanlarına katılmadığı ve bunun, Dünya Kupası’na az süre kala sıkıntı oluşturabileceği belirtildi.

Almanya Teknik Direktörü Joachim Löw, sağ omzunda sakatlığı bulunan Neuer’in dün antrenmana başlayacağını, yarın da Ermenistan ile oynanacak maçta forma giyeceğini belirtmesine rağmen başarılı kalecinin antrenmanlara dün de katılmadığı ifade edildi. Ermenistan maçında, Borussia Dortmund’un file bekçisi Roman Weidenfeller’in kaleyi koruyacağı belirtildi.

Alman Milli Takımı ve Alman Futbol Federasyonu’nun Neuer’in durumunun ne kadar ciddi olduğu konusunda herhangi bir açıklama yapmaması ise “manidar” bulundu.

Eski milli kaleci Sepp Maier, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, panik yapmaya gerek olmadığını belirterek, Neuer’in kaleciliği unutmadığını ve bunu başaracağını kaydetti.

Ermenistan ile yapılacak hazırlık maçının bir önem taşımadığını ifade eden Maier, ”Ben de olsam Neuer’i yüzde 100 formda olduğunda oynatırdım” değerlendirmesinde bulundu.

Haberlerde, Alman Futbol Federasyonu’nun, kupanın açılış maçından 24 saat öncesine kadar kadroya yeni bir oyuncu katma olanağının bulunduğuna dikkat çekidi.

Yayınlanma Tarihi:12:28,